خریدار ضایعات در تهران

خرید ضایعات در تهران

خریدار ضایعات در تهران یکی از خدماتی است که توسط مجموعه ضایعات کارا انجام می شود. ما انسان‌ها در زندگی روزمره پسماند و زباله‌های مختلفی تولید می‌کنیم که برخی از آن‌ها قابل بازیافت نیستند و باید دفع شوند اما می‌توان دسته‌ای دیگر از پسماندها را دوباره به چرخه تولید بازگرداند. این دسته از پسماند را ضایعات یا قراضه می‌گویند. امروزه این ضایعات به دلیل اهمیت و سهمی که در تجارت دارند، به قیمت‌های مختلفی خریدوفروش می‌شود.

اگر در تهران هستید و قصد تعویض اسباب‌اثاثیه خود هستید، آن‌ها را دور نریزید! بلکه به بالاترین قیمت بفروشید.

در این مقاله می‌خواهیم با انواع ضایعات در تهران آشنا شویم.

مرکز خرید و فروش ضایعات تهران

اگر بخواهیم تعریف دقیقی از ضایعات ارائه دهیم می‌توان گفت ضایعات به مواد دورریختنی‌ای گفته می‌شود که در ساخت مواد اولیه‌ای برای برخی از قطعات موردنیاز در انواع مختلف محصولات استفاده می‌شوند. درحالی‌که ممکن است این ضایعات خود از استهلاک و تخریب محصولات باارزش دیگری باقی‌مانده باشند.

در کنار این تعریف ممکن است کلمه ضایعات همچنین شما را به یاد زائدات بیندازد. اما این دو، مفهومی کاملاً غیریکسان دارند، چراکه زائدات پسماندهای غیرقابل بازیافتی هستند که دوباره قابل‌استفاده در چرخه تولید نمی‌باشند.

باوجوداینکه ضایعات همان مفهوم پسماند و زباله رادارند، اما برخلاف دیگر زباله‌ها نه‌تنها بی‌ارزش نیستند، بلکه به‌عنوان منبعی مهم از مواد اولیه در تولید محصولات مختلف به کار می‌روند.

در چند دهه اخیر، بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی در این زمینه تحقیقات زیادی داشته و به فنّاوری‌های منحصربه‌فردی رسیدند که توانسته ارزش نوعی از زباله و پسماند را به‌قدری بالا ببرد که به یکی از ضروری‌ترین مواد، برای ساخت محصولات باارزش تبدیل شود.

خرید و فروش ضایعات تهران

انواع مختلفی از تقسیم ضایعات را می‌توان بر اساس نوع پسماند و کیفیت ارائه داد.

در نوعی‌ از دسته‌بندی می‌توان ضایعات را به سه دسته‌ی فلزی و غیرفلزی، یا الکترونیکی تقسیم کرد. خریدار ضایعات در تهرانپارس

ضایعات فلزی در تهران

قراضه‌ها درصد زیادی از زباله‌ها را تشکیل می‌دهند که قابل دفع هم نمی‌باشند. اما همان‌طور که گفته شد این ضایعات ارزش اقتصادی بالایی دارند.

استیل، مس، آلومینیوم، آهن، روی، چدن و … نه‌تنها به‌صورت خام فلزاتی بسیار ارزشمند شمرده می‌شوند، بلکه ضایعات باقی‌مانده از آن‌ها نیز هزینه و ارزش بالایی دارد.

ضایعات غیرفلزی در تهران

پسماندهای خانگی و یا صنعتی مجموعاً می‌توانند ضایعات غیرفلزی را تشکیل دهند.

کاغذ، کارتن، محصولات ساخته‌شده از پارچه و نخ یا همان منسوجات، انواع مختلف ضایعات ساختمانی همچون آجر، موزاییک و سرامیک، انواع مختلف مواد شیمیایی و درمجموع هر چیز غیرفلزی در این دسته قرار می‌گیرد.

ضایعات الکترونیک در تهران

این ضایعات همان‌طور که از اسم آن پیداست شامل زباله‌های غیرقابل تعمیر وسایلی همچون تلویزیون، گوشی‌های موبایل، کامپیوتر و لپ‌تاپ، سیم و کابل، لامپ‌ها و باتری‌ها و … می‌باشد. خریدار ضایعات آهن در پاکدشت

برخی از پسماندها ممکن است فقط در یک دسته قرار نگیرند و چند نوع مختلف از ضایعات را دارا باشند.

مثل  خریدار ضایعات آهن آلیاژی که در آن عناصر مختلفی چون نیکل، تنگستن، منگنز، مولیبدن و .. وجود دارد.

این نوع از پسماند در مراکز تعمیر خودرو به‌طور عمده وجود دارند. مثل چرخ‌دنده‌ها یا میل‌لنگ

در دسته‌بندی دیگری، ضایعات به سه درجه تقسیم می‌شوند.

ضایعات درجه‌یک: به ضایعاتی چون ورق ترانس، شوفاژ، سیم و مفتول‌های کلافی، بدنه موتورسیکلت‌ها، آرمیچر بدون آلومینیوم و .. گفته می‌شود.

ضایعات درجه‌دو: برخی توری‌ها، کمدهای بزرگ و بشکه‌ها، بدنه اتومبیل ها،  اگزوز و ..این دسته را شامل می‌شوند.

ضایعات درجه سه : به کم کیفیت‌ترین نوع آهن مانند فیلترهای نسوخته ، حلب و سیم و … گفته می‌شود.

چرا ضایعات در تهران خریداری می‌شوند؟

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، ضایعات با برگشت به چرخه تولید می‌توانند تأثیر به سزایی به‌خصوص ازنظر اقتصادی و زیست‌محیطی داشته باشند.

این کار همان بازیافت مواد است که احتمالاً در مورد اهمیت آن زیاد شنیده‌اید. امروزه بازیافت یکی از موردتوجه‌ترین مسائل هر کشوری است.

اگر قرار باشد برای تولید حجم فراوان محصولات موردنیاز مردم فقط از منابع در دسترس استفاده شود، طبیعتاً در آینده‌ای نه‌چندان دور این منابع به پایان می‌رسند. درصورتی‌که می‌توان خیلی آسان و با بازیافت وسایل مستعمل و دورریختنی این منابع را برای آیندگان هم حفظ کرد.

اما بازیافت طی مراحل مختلفی شامل

1) جمع‌آوری ضایعات

2) تفکیک

3) ذوب و فراوری

4) بازگشت به کارخانه‌ها به‌عنوان ماده اولیه

می‌باشد.

خریدوفروش ضایعات درواقع به‌منظور جمع‌آوری ضایعات که همان مرحله اول بازیافت می‌باشند، انجام می‌گیرد.

ضایعات در تهران چگونه خریدوفروش می‌شوند؟

ضایعات بر اساس انواع مختلفی که دارند، توسط خریداران ضایعات در سطح شهر جمع‌آوری می‌شوند.

این خریداران با ماشین‌هایی سنگین همچون کامیون، کفی، یا حتی وانت در سطح شهر تردد کرده و زباله‌های قابل بازیافت را از مردم می‌خرند.

بسته به نوع ضایعات رعایت برخی نکات برای جمع‌آوری‌کنندگان الزامی است. این نکات هم برای مراقبت از شخص و هم ایمنی زباله‌ها در داخل وسایل نقلیه به کار می‌روند. برای مثال برای امنیت زباله‌های خریداری‌شده لازم است از تسمه یا توری‌های باری استفاده شود.‌‌ سطل‌ها و رمپ می‌توانند در جمع‌آوری و جابجایی کمک‌کننده باشند و از آسیب‌های بدنی به فرد جلوگیری کنند. استفاده از وسایلی چون دستکش، عینک، لباس مخصوص و.. برای خریدار در به حداقل رساندن آسیب‌ها مؤثر است.

برای جمع‌آوری ضایعات ممکن است به برخی از ابزارها همچون پیچ‌گوشتی، مته، انبردست، آهنربا در صورت وجود فلزات و.. نیاز پیدا کنید.

مرکز خرید ضایعات تهران

احتمالاً شما نیز تابه‌حال با گاری‌ها و وانت‌های حمل ضایعات روبرو شده باشید و حتی نگاه دلسوزانه‌ای نسبت به آن‌ها داشته باشید!

بهترین خریدار ضایعات

موضوعی که شاید در این لحظه شمارا شگفت‌زده کند این است که در کشورهای سرتاسر جهان، درآمد حاصل از ضایعات از بالاترین درآمدهای کشور است!

ما در دوره مصرف‌گرایی هستیم و به این دلیل صنایع مختلفی روزانه نیاز به مواد اولیه دارند.

هرچه مواد اولیه حاصل از ضایعات بیشتر باشند، سود بیشتری در تولید مواد حاصل خواهد شد.

پس طبیعی است که خرید ضایعات در این حد حائز اهمیت باشد.

به دلیل رونق زیاد خریدوفروش ضایعات و اهمیت بالای آن در صنعت و اقتصاد، بنگاه‌های خریدوفروش ضایعات در شهرهای ایران و خصوصاً تهران به وجود آمده است.

در قدیم این تجارت فقط به‌صورت حضوری وجود داشت و خریداران با تبلیغ بر روی بنرها و دیوارهای سطح شهر یا حضور در کوچه‌ها و اعلام حضور از مردم دعوت به فروش ضایعات خود می‌کردند. اما با پیشرفت کسب‌وکارهای آنلاین این کار هم مستثنا نشد و بنگاه‌های آنلاین ضایعات راه‌اندازی شدند.

به این طریق شما می‌توانید با سرچ و تحقیق در سایت‌های مختلف از قیمت هرگونه از ضایعات موجود در خانه خود مطلع شده و به صاحبان آن بنگاه درخواست فروش دهید.

از فواید بنگاه‌های آنلاین برای خریداران تعداد بیشتر مشتری‌هاست که فقط با ایجاد سایت و قراردادن قابلیت‌های متنوع و خوب مردم را به سمت فروش ضایعات به آن‌ها سوق دهند.

میزان درآمد ضایعات

رنج درآمد ضایعات به موارد مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان مقدار دقیقی تعیین کرد. مواردی که در قیمت ضایعات بسیار تأثیرگذار هستند، می‌تواند کیفیت و خلوص ضایعات باشند.

افزایش و کاهش قیمت محصولات می‌تواند در قیمت ضایعات هم تأثیر بگذارد. برخی ضایعات مثل ضایعات فلزی در برخی مواقع از سال بیشتر هستند (با توجه به فصل) و گاهی کمتر که این باعث تفاوت قیمت آن‌ها می‌شود.

اما ضایعاتی همچون پلاستیک که به فراوانی وجود دارند، تغییر چندانی در فصول مختلف نخواهند داشت.

عامل تأثیرگذار و مهم دیگر می‌تواند تحریم‌ها باشد. هرچه تحریم‌ها بیشتر می‌شوند، خرید مواد به‌صورت ضایعات بالاتر رفته و کسب درآمد از این شغل بیشتر می‌شود.

گردش مالی ضایعات در ایران حدود پنجاه‌هزار میلیارد یا بالاتر برآورد شده است. گفته می‌شود فقط مبلغی بیشتر از ۱۸ میلیارد تومان از شهرداری به افراد زباله گرد داده می‌شود. خریدار ضایعات آهن در کرج

قیمت ضایعات به ازای هر کیلوگرم محاسبه می‌شود.

مرکز ضایعات تهران

اگر به دنبال خرید ضایعات هستید، حتماً نیاز به یک وسیله نقلیه با ویژگی‌های ایمنی که بالاتر گفته شد، دارید.

می‌توانید با تبلیغ و تردد در سطح شهر مشتری‌های موردنظر خود را پیدا کنید.

همچنین با تولید محتوا و سایت مربوط به بنگاه خود از ضایعات افراد و قیمت موردنظر آن‌ها باخبر شوید.

تسویه هزینه باید در همان محل و همان زمان انجام پذیرد. در خرید ضایعات به موارد گفته‌شده در بالا همچون کیفیت و ناخالصی توجه بفرمایید.

فروش ضایعات در تهران

اگر به دنبال دور انداختن وسایل قدیمی خود هستید، حتماً به فروش آن فکر کنید. به‌آسانی می‌توانید با خریداران ضایعات ارتباط برقرار کرده و از فروش آن‌ها نه‌تنها مبلغی پول دریافت کنید، بلکه به حفظ محیط‌زیست و ادامه چرخه بازیافت کمک کنید.

جمع‌بندی:

ضایعات به مواد دورریختنی غیرقابل دفع گفته می‌شود. تقریباً هرکدام از وسایل مورداستفاده شما نوعی از این ضایعات را تشکیل می‌دهند.

امروزه بازیافت مواد و تولید محصولات از بازیافت زیاد اهمیت زیادی در همه دنیا و همچنین ایران دارد به‌طوری‌که شهرداری درآمد بالایی را به خریداران این ضایعات پرداخت می‌کند.

با تجارت ضایعات تأثیر زیادی بر روی مسائل زیست‌محیطی و اقتصادی ایجاد می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)
تماس بگیرید (کلیک کنید)