کارخانه خرید ضایعات آهن

کارخانه های خرید ضایعات آهن

آهن یک محصول سفت و سخت است که زمان زیادی برای تجزیە آن در محیط آزاد لازم است. به دلیل کاربرد زیاد آن در ساخت و ساز و در صنایع امروزی تولید آهن افزایش پیدا کرده است.  بنابراین برای بازیافت آن و آلوده نشدن محیط کارخانه‌ی خرید ضایعات آهن به وجود آمد که آن را ذوب و دوباره بازیافت می‌کند و با ارسال این آهن آلات ذوب و آماده شده به تولید محصولات جدید کمک می‌شود. کشورهای پیشرفته بازیافت ضایعات را اولویت اول برای دستیابی به محیطی پاک در نظر گرفته اند و همیشه راه‌های جدید برای بازیافت بیشتر را مورد بررسی قرار می‌دهند. در گذشته بدلیل نبودن امکانات و نداشتن اطلاعات از اهمیت این مسئله ضایعات کمی را بازیافت می‌کردند اما امروزه همه محصولات ما در زندگی قابل بازیافت است. مقوله‌ی ضایعات مواد مختلفی را شامل می‌شود که از مواد غذایی گرفته تا پلاستیک، آهن، شیشه، کاغذ، چوب و … و در واقع هر چیزی که ما در زندگی روزمره از آن استفاده می‌کنیم را در بر می‌گیرد. بازیافت ضایعات علاوه بر حفظ آلودگی محیط زیست به کاهش هزینه ها نیز کمک زیادی می‌کند. امروزه بخاطر ساخت و سازهای زیادی که انجام می‌شود با پسماند ضایعات آهنی و ساختمانی زیادی روبه‌رو می‌شویم. این امر باعث شده که بخاطر کم کردن هزینه و تولید محصولات آهنی جدید این ضایعات بازیافت شوند تا در هزینه و زمان صرفه جویی کنیم. در این مقاله در مورد ضایعات آهن بحث می‌کنیم تا از اهمیت و صرفه اقتصادی و اجتماعی بازیافت ضایعات آهن اطلاعات کافی داشته باشیم و حتی آهن برای تولید چه محصولات مختلفی بکار می‌رود را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.
خریدار ضایعات آهن

عکس کارخانه خرید ضایعات آهن

فروش ضایعات آهن به کارخانه

ضایعات آهن خریداران زیادی دارد چون آهن آلات در ساخت محصولات زیادی از قبیل ریل آهن، ماشین آلات، محصولات ساختمانی، وسایل خانگی و ابزار های زیادی کاربرد دارد که همگی از جنس فلز آهن ساخته شده اند. پس فروش ضایعات آهن به کارخانه‌ها برای بازیافت شدن از اهمیت و درآمد فراوانی برخوردار است تا با بازگشت این ضایعات به چرخه‌ی تولید دوباره محصولات جدیدی تهیه شوند. مراکز جمع آوری ضایعات، قراضه ها‌ را جمع آوری می‌کنند و ناخالصی‌ ها را جدا می‌کنند و این مواد را برای بازیافت آماده می‌کنند. هر  قطعه آهن قیمت مشخص شده ای دارد پس فروشندگان محلی ضایعات آهن را با قیمت روز که از قبل تعیین شده است به کارخانه ها می‌ فروشند تا آنها نیز به نوبه‌ی خود ضایعات آهن را تجزیه و بازیافت کنند. افرادی که به جمع‌ آوری ضایعات آهن می‌پردازند قبل از اینکه این ضایعات به محل بازیافت و یا کارخانه های بازیافت آهن برسند، ضایعات را  در مراکزی مخصوص به این کار از افراد خرده فروش خریداری می‌کنند و البته جمع آوری و  خرید ضایعات آهن با قیمت توافقی و بر اساس وزن آن صورت می‌پذیرد. بعد جهت بازیافت به مراکز مربوطه که همان کارخانه خرید ضایعات آهن است می‌فرستند. در چند سال اخیر بدلیل مزایای بازیافت برای محیط زیست و همچنین اشتغال زایی آن خرید ضایعات آهن در بازار جهانی رونق یافته است. فروش ضایعات آهنی و فولاد  دارای درآمد بسیار خوبی است. برای جداسازی آهن آلات از آهن ربای بسیار بزرگی استفاده می‌کنند. با آهن ربا فلزات و غیر فلزات را از هم جدا‌کنند و بعد آهن خالص را به بازیافت می‌رساند. البته که هر چقدر درصد خلوص این ضایعات بالاتر باشد قیمت مناسب‌تری هم دارد.
خریدار ضایعات در تهران

عکس ضایعات آهن مرکز فروش ضایعات آهن در تهران

مرکز فروش ضایعات آهن در تهران

کار خانه خرید ضایعات آهن از جمله‌ی بزرگترین خریداران این ضایعات آهنی است پس به همین منظور مراکزی برای فروش ضایعات آهن در تهران به وجود آمده که مورد اعتبار بوده و دارای گواهی فروش می‌باشند. در این مراکز ضایعات سرتاسر ایران جمع‌آوری شده و با فروش آنها این ضایعات آهنی از اینجا به سوی کارگاه‌ها و کارخانه جات مصرف کننده راهی می‌شوند. برای فروش ضایعات آهنی خود می‌توانید از مشاورانی کاربلد و آموزش دیده در خصوص بالاترین قیمت ضایعات در مرکز فروش ضایعات آهن در تهران کمک بگیرید و در نتیجه ضایعات آهنی خود را به بهترین قیمت ممکن به فروش برسانید. کلیه‌ی مراکز فروش ضایعات آهن در تهران تلاش می‌کنند تا بازیافت ضایعات آهن را با کیفیت عالی به کارخانه‌ها عرضه کنند در نتیجه مواد اولیه مرغوبی را برای تولید محصولات جدید ارائه دهند. این مسئله سبب می‌شود تا محصولات تولید شده بعدی نیز دارای کیفیت بهتری باشند. پس همانطور که قبلاً هم به آن اشاره کردیم بازیافت ضایعات آهن به سلامت محیط زیست و اکوسیستم کمک شایانی می‌کند. این عملیات مهم باعث شده است که 40 درصد از مصرف آب کم شده و همچنین 76 درصد نیز کاهش آلودگی در آب ها را سبب گردیده است. پس بیایم همگی دست در دست هم با کمک به بازیافت این مواد علاوه بر کمک به رشد صنعت کشور خود و ایجاد شغل های جدید، طبیعت پیرامون خود را نیز پاکسازی کنیم.
خریدار ضایعات سرب

کارخانه خرید آهن ضایعات

مراکز فروش ضایعات آهن پس از جمع آوری آن ها را جهت بازیافت به کارخانه ها منتقل می‌کنند. کارخانه‌ خرید ضایعات آهن نیز ضایعات آهن اوراقی را برای بازیافت شدن در درون کوره هایی بزرگ با درجه حرارت بسیار بالا می‌گذارند تا آهن و فلزات بطور کامل ذوب شوند و بعد از ذوب شدن به مواد اولیه تولیدی ها تبدیل می‌شوند. مواد ذوب شده‌ی درون کوره کاملاً به موادی خام تبدیل شده و در کارخانه ها به وسیله مواد خام ابزار و محصولات جدید تولید می‌شود. مواد خام حاصل از بازیافت ضایعات آهن را می‌توان به محصولات خانگی، وسایل ساختمانی، صنعتی و ریل راه آهن و… تبدیل کرد و حتی می توان ضایعات آهن را چندین بار بازیافت کرد و دوباره به مواد اولیه تبدیل کنید؛ این کار هیچ تاثیری در قابلیت های آهن ایجاد نخواهد کرد و می‌توان هربار در ساخت محصولی جدید از آن استفاده کرد. روش بازیافت شدن ضایعات آهن بدین صورت است که اول قطعات کوچک و نازک مانند ورقه‌های روغنی که زودتر ذوب می‌شوند را درون کوره قرار می‌دهند تا قطعات آهن بزرگتر که دارای ضخامت بیشتری هستند را بعد از ورقه‌های کوچک درون کوره قرار دهند. ورقه‌های کوچک که قبلا ذوب شده بودند کمک می‌کنند که زمان کمتری برای ذوب شدن قطعات بزرگ سپری شود. در همه کشورها برای بازیابی ضایعات آهن از طریق ذوب شدن آنها اقدام می‌شود و سپس برای تبدیل آهن به محصولات جدید استفاده می‌شود. البته به تازگی در کشورهای پیشرفته برای بازیافت شدن ضایعات آهن از جداسازی قطعات استفاده می‌کنند و آن ها را بصورت پودر و با افزودنی‌های متفاوت بصورت مرتب دسته‌بندی می‌کنند و به فروش می‌رسانند. اما در کشور ما هنوز هم از کوره برای بازیافت شدن ضایعات آهن استفاده می‌شود.
خریدار ضایعات چدن

قیمت خرید ضایعات آهن درب کارخانه

آهن الات دارای انواع مختلفی هستند پس قیمت هر نوع آن بر اساس کیفیت متفاوت است. برای تعیین قیمت خرید ضایعات آهن درب کارخانه، کارشناسانی در بخش ضایعات آهن در مراکز تفکیک، ضایعات را قیمت گذاری می‌کنند و هرگونه آهن آلات ضایعاتی را با قیمت های مختلف بر اساس نوع آن قیمت گذاری می‌کنند. این ضایعات آهنیمفید پس از خریداری توسط کارخانه‌ها در بخش تولید و صنعت بازیافت می‌شوند. هر آهن قراضه بر اساس درجه و کیفیت محصول قیمت گذاری می‌شود. بنابراین ضایعات آهن آلات را بر اساس وزن خالص و ناخالصی بودن آهن تعیین می‌کنند و سپس طی فرایندی آن را ذوب می‌کنند و ناخالصی هر چقدر هم باشد از قیمت اولیه کسر می‌‌شود. کارشناسان نمی‌توانند محصولات را قبل از رسیدن بار تعیین کنند. پس تا زمانی که بار به مقصد نرسد کیفیت آن و میزان ناخالصی آن ها قابل تشخیص نیست. بنابراین قیمت خرید ضایعات آهن درب کارخانه باید تعیین شود. قیمت ضایعات آهن را بر اساس درجه ناخالصی، هزینه حمل و نقل، ابعاد و مدت پرداخت تعیین می‌کنند. یکی دیگر از روش های خرید و فروش ضایعات که البته ریسک بیشتری هم دارد این است که فروشنده محصولات خود را در معرض دید خریداران قرار دهد و خریداران ضایعات آهن را بررسی می‌کنند و قیمت توافقی را بر روی محصولات قرار می‌دهند و بدون دردسر و بدون آنکه ناخالصی را مشخص کنند قیمت گذاری می‌کنند.
خریدار ضایعات برنج

قیمت خرید ضایعات آهن درب کارخانه چنده

جمع بندی

در این مقاله بحث در مورد ضایعات آهن و نحوه بازیافت شدن و تعیین شدن قیمت آن را بیان کردیم. به امید آن که این اطلاعاتی که در مقاله بیان کردیم مورد پسند بوده باشد و از اطلاعات آن بهره برده باشید. از مزایای ضایعات آهن که باعث آلوده نشدن محیط زیست می‌شود نیز نام بردیم. کشور های پیشرفته به دنبال راه‌ های متفاوتی برای راحت تر شدن بازیافت ضایعات آهن هستند. کارخانه های بزرگ از مراکز بازیافت آهن قطعات را خریداری می‌کنند تا بتوانند محصولات و ابزارهای جدید را بسازند و به بازار ارائه دهند. این چرخه‌ی پر تکرار بسیار برای رشد صنعت مفید بوده و خوشبختانه روز به روز هم بیشتر مورد توجه صاحبان مشاغل و کارخانه داران در سرتاسر دنیا قرار می‌گیرد. به امید روزی که دیگر هیچ مواد غیر قابل بازیافتی در طبیعت رها نشود.

5/5 - (1 امتیاز)
تماس بگیرید (کلیک کنید)