ضایعات هواپیما

خریدارضایعات هواپیما

ضایعات هواپیما در سایت ضایعات کارا به توضیح آن می پردازیم.

 

در این مطلب قصد داریم تا شما را ابتدا با مفهوم ضایعات آشنا ساخته و سپس به معرفی ضایعات هواپیما و انواع آن بپردازیم. پس اگر قصد فروش ضایعات هواپیما و یا قصد بالا بردن بیش تر اطلاعات خود در این زمینه را دارید پیشنهاد می شود که به ادامه ی مطلب توجه نمایید.

ضایعات چیست؟

مفهوم ضایعات ممکن است متفاوت از آن چه باشد که در ذهن شما وجود دارد. ضایعات به موادی گفته می شوند که ارزش استفاده در وضعیت خود را ندارند و عمر مفید آن ها به پایان رسیده است. اما می توان آن ها را بازیافت نموده و دوباره استفاده نمود. ریشه ی کلمه ی ضایعات در اصل عربی است و معادل فارسی آن واژه ی پسماند می باشد. ضایعات می توانند  شامل انواع ظروف قدیمی، باطری های غیرقابل استفاده، شیرآلات خراب و قدیمی، انواع قوطی ها ، سیم ها و کابل های غیر قابل استفاده، وسایل الکتریکی غیرقابل تعمیر و… باشند.

در این مطلب بیش تر بخوانید: خریدار ضایعات قوطی

ضایعات را می توان از جنبه های متفاوتی دسته بندی نمود. اما رایج ترین دسته بندی در مورد آن ها ضایعات فلزی و غیر فلزی می باشد. بازیافت ضایعات در زمینه های مختلفی از جمله اقتصاد، صنعت، محیط زیست و… می توانند بسیار سودمند واقع گردند. برای به دست آوردن این فواید تنها کافی است تا انواع ضایعات خود را به خریداران ضایعات بفروشید. در این صورت خریداران ضایعات، ضایعات را از شما خریداری می کنند و به مراکز مخصوص بازیافت ضایعات تحویل می دهند. به این صورت شما می توانید از وسیله ی دور ریختنی خود درامدی کسب کنید.

ضایعات کارا بهترین خریدار ضایعات هواپیما

ضایعات هواپیما

همان طور که ذکر شد اکثر وسایل ها و ابزار آلات پس از سپری نمودن عمر مفید خود به ضایعات مبدل می گردند. وسایلی از جمله خودروها، کشتی ها، هواپیماها و… نیز که جثه ی بزرگی دارند هم پس از فرسوده شدن به ضایعات مبدل می شوند. احتمالا تا کنون به این نکته فکر نموده اید که وقتی یک شی عظیم الجثه، مانند هواپیما بر اثر عوامل مختلفی فرسوده و غیر قابل استفاده می شود چه بلایی سر لاشه ی آن می آید. بدیهی است که رها کردن آن ها در طبیعت برای محیط زیست مضر می باشد. در واقع بدنه ی هواپیما و سایر تجهیزات آن، پس از غیر قابل استفاده شدن، به ضایعات هواپیما مبدل می شوند. ضایعات هواپیما مانند ضایعات دیگر قابلیت بازیافت دارد.

فواید بازیافت ضایعات هواپیما

بازیافت ضایعات به ویژه ضایعات فلزی فواید بسیاری به همراه دارد. از جمله ی این فواید می توان به صرفه‌جویی قابل توجهی در میزان مصرف انرژی و مواد خام  اشاره نمود. برای تولید اکثر فلزات باید آن ها را از معادن استخراج نموده و ناخالصی‌های طبیعی دیگر آن را حذف نمود. موضوعی که بدون شک با هزینه‌های زیادی مواجه خواهد شد. اما در بازیافت ضایعات، انرژی و وقت کم تری صرف می گردد. با صرف انرژی و وقت کم تر، بدیهی است که هزینه ها نیز کاهش می یابد. البته باید متذکر شد که استفاده از ضایعات که خود به نوعی زباله محسوب می شوند نیز موجب صرفه جویی زیاد در هزینه ها می گردد. هم چنین از بین بردن این زباله ها اغلب موجب آلودگی محیط زیست و اکوسیستم می شود. پس توسط بازیافت می توان از آلودگی محیط زیست و اکوسیستم جلوگیری نمود.

ضایعات کارا بهترین خریدار ضایعات هواپیما + تسویه نقدی

قطعات حاصل از ضایعات هواپیما

در فرایند بازیافت ضایعات هواپیما، می توان مواد و قطعات زیادی از هواپیما استخراج نمود. از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کامپوزیت‌های فیبر کربن و شیشه بلند و کوتاه
 • آلومینیوم
 • تیتانیوم و آلیاژهای فولادی
 • سیم‌ها
 • پارچه و فرش
 • چرخ دهنده‌ها و اسباب فرود آمدن
 • وسایل الکترونیکی
 • فوم و کف
 • مایعات و مواد شیمیایی مانند سوخت
 • موتورها
 • و …

در این مطلب بیش تر بخوانید: خریدار ضایعات کامپوزیت

ضایعات کارا خریدار ضایعات هواپیما با بالاترین قیمت

جداسازی ضایعات هواپیما

قبل از فرایند بازیافت یک هواپیما لازم است تا مواد خطرناکی مانند باتری، سوخت و روغن از هواپیما پاکسازی خواهند شد. از بین بردن این مایعات قبل از بازیافت، به این دلیل می باشد که از نشت هر نوع ماده ای به زمین و  آلوده نمودن زمین پیشگیری نمود. هم چنیت نشت مواد شیمیایی ممکن است خطراتی مانند انفجار را نیز به همراه داشته باشد. در مرحله ی بعد قطعات با ارزش هواپیما که قابلیت استفاده ی مجدد را دارند، طی مراحل مختلف از ساختمان هواپیما حذف و خارج می‌شوند تا در صورت بازیافت، مورد استفاده‌ی مجدد قرار گیرند.

برای مثال برخی از قطعات، مانند موتور، ارابه فرود و شیشه جلو پنجره، می توانند پس از بازرسی، تمیز کردن و تعمیرات در هواپیماهای دیگر استفاده گردند. در موارد دیگر، کابین خلبان می تواند به عنوان یک شبیه ساز پرواز برای آموزش خلبانان استفاده گردد. یا هم چنین بدنه مورد مطالعه تولید کنندگان هواپیما قرار گیرد تا بتوانند در ساخت هواپیما های آینده بهبود ایجاد نمایند. بخش هایی از هواپیما حتی می تواند به سازندگان فیلم نیز فروخته شود. به طوری که آن‌ها می توانند در فیلم ها و یا برای عکاسی مورد استفاده قرار بگیرند. باقی قطعات نیز به موزه رفته، تبدیل به مبلمان شده و یا دیگر سرنوشت هایی از این قبیل را تجربه کرده است.

بازیافت ضایعات هواپیما

بعد از جداسازی قطعات هواپیما، آن دسته از قطعات باقی مانده ای که ارزش بازیافت دارند باید فرایندی را برای رسیدن به مرحله ی بازیافت طی نمایند. این دسته از قطعات پس از خرد شدن بدنه ی هواپیما توسط بیل مکانیکی، دسته بندی می شوند. دسته بندی و جداسازی این ضایعات می تواند از روش های مختلفی مانند استفاده از آهنربای قدرتمندی برای جدا کردن ضایعات آهنی و فولادی انجام گیرد. پس از جداسازی هر یک از ضایعات نیزمی توانند با روش های مختلفی مانند ذوب کردن و قالب گیری بازیافت شده و منابع جدیدی را تشکیل دهند.

در این مطلب بیش تر بخوانید: خریدار ضایعات آهن

خرید ضایعات هواپیما با بالا ترین قیمت توسط ضایعات کارا

موارد استفاده از قطعات هواپیما

بسیاری از قطعات هواپیما نیاز به بازیافت ندارند و به همان شکل خود برای ساخت لوازم دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله ی این محصولات می توان به  صفحه‌ی مدار، رایانه و تلویزیون اشاره نمود. علاوه بر این وسایل می توان از قطعات ضایعات هواپیما که قابلیت استفاده ی مجدد را دارند برای ساخت هواپیماهای جدید نیز استفاده نمود. این امر موجب صرفه جویی زیادی در هنگام تولید هواپیما ها می گردد. در واقع امروزه هواپیماها به گونه‌ای طراحی می‌گردند که قابلیت استفاده مجدد و بازیافت را داشته باشند.

خریدار ضایعات هواپیما

شما می توانید برای بازیافت نمودن ضایعات هواپیمایی خود آن ها را به خریداران ضایعات هواپیما بفروشید. بازیافت ضایعات از جمله ضایعات هواپیما، علاوه بر تاثیرات مثبتی که بر پیشرفت صنعت و اقتصاد و حفظ محیط زیست دارد می تواند برای فروشندگان آن بسیار سودمند باشد. زیرا همان طور که مسلم است هواپیمای دارای وزن بسیار زیادی است و به همین ترتیب قیمت حاصل از ضایعات آن نیز زیاد می باشد. بسیاری از خریداران ضایعات، ضایعات حجیم از جمله ضایعات هواپبما، ضایعات کشتی و… را خریداری نمی کنند.

هم چنین همان طور که مسلم است جابجایی این نوع از ضایعات، نیازمند صرف انرژی و هزینه ی فراوانی است. به همین دلایل شما باید به دنبال خریدارانی باشید که این نوع ضایعات را خریداری می کنند و هم چنین حمل و نقل آن را نیز انجام می دهند. شرکت ضایعات کارا این امکان را به وجود آورده است که بتوانید تنها با یک تماس انواع ضایعات خود را از جمله ضایعات حجیمی چون کشتی، هواپیما، خودرو  و… را با بالاترین قیمت ممکن بفروشید. اگر خواستار فروش این نوع از ضایعات می باشید و یا نیاز به راهنمای و کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه هستید، می توانید با شماره ی درج شده در قسمت پایین سایت تماس حاصل نمایید. مشاوران ضایعات کارا  با پشتیبانی 24 ساعته آماده ی پاسخگویی به شما می باشند.

 

4.8/5 - (5 امتیاز)

  ترک یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند*

  تماس بگیرید (کلیک کنید)