خریدار ضایعات چدن

ضایعات چدن

قبل از اینکه به بحث اصلی در مورد ضایعات چدن بپردازیم بهتر است اول با معنی ضایعات آشنا بشویم. بازیافت ضایعات بخش مهمی از صنعت را در بر می‌گیرند. با جمع آوری انواع نخاله ها اعم از آهن و چدن و فولاد و پلاستیک و… اولاً به تمیزی شهر کمک می‌شود و دوماً به درآمد زایی از این طریق و ایجاد مواد اولیه برای رشد صنعت نیوکمپ شایانی می‌شود. بیشترین ضایعات و نخاله ها در صنعت ساختمان سازی به وجود می‌آید. با کوبیدن ساختمان هم نخاله سنگی و هم آهن آلات ضایعاتی زیادی به وجود می‌آید و با فروش این آهن آلات ضایعاتی حتی کمک زیادی به سازندگان بناها در ساخت ساختمان می‌شود. ضایعات پس از جمع آوری و خرید و فروش به مرحله بازیافت و سپس تولید جنس دوباره تبدیل می‌شوند. این عمل جمع آوری ضایعات حامیان محیط زیست را خوشحال کرده و بسیار مورد حمایت آنها قرار گرفته است. جمع آوری ضایعات نه تنها در ایران بلکه در همه کشورها رایج است و به اقتصاد و پاکی و سلامت محیط زیست کمک می‌کند.

بهترین خریدار ضایعات چدن در تهران

برای درک بهتر ضایعات چدن بهتر است اول با چدن آشنا بشویم. چدن و محصولات چدنی قرن ها قبل وارد زندگی بشر شده اند و در خیلی موارد بخصوص در صنعت ساختمان سازی و لوازم پزشکی و…. مورد استفاده قرار می‌گیرند. بازیافت این محصول در آمریکا به صورت چشم گیری رو به افزایش است. و بازدهی اقتصادی فراوانی دارد. چدن ها از خانواده آهن آلات است ولی این محصول خیلی ارزان تر از آهن است. چدن ها جز خانواده آهن هستند اما بخشی از آن را کربن تشکیل داده است.  چدن ها معمولا بین ۳ تا ۴.۵ درصد کربن دارند. البته چدن آلیاژی های دیگری را هم دارد مثل کرم و منگنز و… چدن انواع مختلف دارد از جمله: چدن سفید، چدن خاکستری، چدن نشکن یا گرافیک کروی، چدن والیبال یا چکش خوار. چدن ها در درجه بین 1150 الی 1300 سانتی گراد ذوب می‌شوند پس چدن ها خیلی سریع تر و راحت تر از فولادها ذوب می‌شوند و این امر در صرفه جویی در انرژی و سرعت عمل خیلی به صرفه است. چدن ها شکننده هستند. ساده ترین و آسان ترین راه ساخت و تولید قطعات چدنی ریخته گری است و با این روش راحت تر به عمل می‌آید. برای ذوب چدن ها اول باید این ضایعات از سطح شهر ها جمع آوری شود و به کارخانه ذوب چدن انتقال داده شود و بعد در کوره ذوب شود و دوباره به بخش دیگر برای تولید وسایل چدنی انتقال داده شود. قبلاً به دلیل قیمت پایین چدن نسبت به آهن آلات، چدن خواهان کمتری داشت ولی امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی و پیشرفت عمل ریخته گری این فلز خواهان بیشتری پیدا کرده و مورد توجه صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ قرار گرفته است. ضایعات چدن به دلیل داشتن کربن خاصیت خورندگی دارند. در نتیجه ضایعات چدن بعد از گذشت زمان دچار زنگ زدگی و فرسودگی می‌شوند. به همین خاطر باید سریع عمل بازیافت روی آن انجام شود. ضایعات چدن از قطعات خودرو، وسایل پزشکی، مهندسی، شیرآلات و لوازم لوله کشی و…. به دست می‌آید و بعد بازیافت و ریخته گری باز به شکل قطعات جدید تبدیل می‌شوند. در گذشته نیز چدن مصارف زیادی داشته است مثلاً برای ساخت پل، لوله‌ها، درپوش چاه‌های خیابان، ماشین آلات و بسیاری چیزهای دیگر تا زمان جایگزین شدن فولاد استفاده می‌شد. همچنین امروزه این فلز برای ساخت پنجره ها نیز به کار می‌رود.
خریدار ضایعات برنج

عکس خریدار ضایعات چدن در ایران

خرید ضایعات چدن

برای ایجاد کشوری پاک و محیط زیست سالم باید از رها شدن زباله ها و ضایعات در کوچه و خیابان جلوگیری کنیم. خیلی از افراد هستند به جمع آوری این ضایعات پرداخته اند و روزانه چند صد تن در کشور به وسیله این افراد ضایعات جمع آوری می‌شود و توسط آنها به خریدار مخصوص این ضایعات فروخته می‌شود. بعضی از خریدارها همه نوع ضایعاتی خریداری می‌کنند و خودشان آنها را تفکیک و بازیافت می‌کنند و هر کدام را به خریدار مخصوص می‌فروشند و این چنین این ضایعات تا به دست خریدار مخصوص برسد چند بار دست به دست می‌شود. خریدار ضایعات چدنی شرکت‌هایی هستند که این آهن آلات را خریداری کرده و به مرحله بازیافت می‌رساند و ذوب می‌کند و بعد از ذوب چدن ها و ریخته گری وسایل و لوازم جدید از مواد ذوب شده و ریخته گری شده تولید می‌کنند. این مواد بعد تولید توسط فروشنده ها دوباره وارد بازار شده و فروخته می‌شوند پس در صورت بازیافت این مواد این چرخه‌ی مفید ادامه خواهد داشت. قیمت ضایعات چدنی و فلزی در بازار نسبت به شرایط اقتصاد فرق دارد و مدام در حال تغییر است. ولی در کل ضایعات چدن قیمت پایین تری نسبت به سایر فلزات و آهن آلات دارد. اگر ضایعات چدن دچار فرسودگی نشده باشند بابت شان قیمت بهتری نسبت به ضایعات فرسوده از سوی خریداران پرداخته می‌شود. برای فروش بهتر ضایعات چدنی بهتر است قبل از فروش تغییر در حالت و ابعاد این ضایعات انجام دهید تا هم بعضی جاها که بدرد نمی خورد حذف شود و هم راحت تر به فروش برود و این خود یه نکته مهم و کارآمد در فروش ضایعات چدن می‌باشد. شاید شما فکر کنید ضایعات چدن به راحتی پیدا نمی شود، ولی نه این طور نیست. اتفاقاً این ضایعات خیلی راحت پیدا می‌شوند مثل لوله های آب قدیمی سیاه رنگ، سینک چدنی، قطعات ماشین، شیرآلات، رادیاتور های چدنی، وسایل آشپزخانه و….
خریدار ضایعات ریل

بهترین خریدار ضایعات چدن

ضایعات بعد از خریداری شدن توسط مراکز خرید ضایعات چدن باید بازیافت شوند. این کار در چند مرحله انجام می‌گیرد. در وهله اول به جمع آوری این ضایعات در شهر و حومه پرداخته می‌شود. این ضایعات در ابعاد و اندازه های گوناگون در همه جای شهر پراکنده شده اند. دوم باید ابعاد این ضایعات را به حد نرمال رساند تا در کوره جا شوند پس حتماً باید برشکاری شوند. بعد از مرحله برشکاری شدن نوبت کوره و ذوب شدن است. و بعد از آن مرحله افزودنی بعضی مواد برای ساخت فلز جدید می‌رسد به این کار آلیاژ سازی می‌گویند. سپس این ضایعات ذوب شده در قالب های ریخته می‌شوند تا آماده بازیافت مجدد شوند و برای مرحله بعد که باید تغییرات آخر را انجام دهند روانه گردند. در نتیجه بهترین خریدار ضایعات چدن کسانی هستند که تخصص و مهارت کافی در زمینه‌ی بازیافت درست و اصولی این مواد داشته باشند. صاحبان و خریداران این ضایعات باعث می‌شوند چرخه بازیافت به درستی پیش رود و با تولید دوباره این ضایعات به فناوری و اقتصاد کشورها و کاربران کمک اساسی می‌کنند. شاید خیلی ها تصور کنند که با خرید و فروش ضایعات سود زیادی می‌شود به دست آورد ولی این منطق زمانی درست در می‌آید که ذوب و ریخته گری و بازیافت درست انجام شود. قیمت ضایعات چدن بر حسب مواد به کار رفته فرق می‌کند و اینکه خریداران ضایعات خودشان برحسب یکسری استانداردها قیمت تعیین می‌کنند. پس برای فروش ضایعات خود و اطلاع از بهترین قیمت ها باید با مراکز معتبر ضایعات چدن ارتباط داشته باشند.
خریدار ضایعات آهن

مراکز خرید ضایعات چدن در کشور

بهترین خریدار ضایعات چدن در تهران

در طول سال ضایعات چدنی زیادی تولید می‌شود و اگر جمع آوری نشود کوهی از ضایعات تولید می‌شود که موجب آلودگی محیط زیست می‌شود. این ضایعات که جمع آوری می‌شود توسط مراکز کوچک هر شهر از افراد عادی یا همان دوره گردای ضایعات جمع کن خریداری می‌شود. شرکت های بزرگ در کلان شهرها و بخصوص تهران برای تهیه‌ی مواد چدنی از این مراکز خریداری می‌کنند. بهترین و معتبرترین مرکز خرید ضایعات چدن در همین شهر تهران است. شرکت‌های بزرگ با خرید فلزات از فروشندگان کوچک باعث تمیزی شهر و رونق چرخه شهرها می‌شود. مجموعه ی تفکیک  و بازیافت ضایعات چدن در کلان شهر تهران خدمات زیادی برای فروشندگان ضایعات چدنی در سراسر ایران دارند زیرا مواد اولیه‌ی کسب و کار آنها را فراهم می‌کنند. این شرکت‌ها در پایتخت با قیمت گذاری منصفانه روی ضایعات توانسته‌اند مشتریان زیادی جذب کنند و افراد زیادی از شهر های کوچک و بزرگ برای فروش ضایعات خود عضو این مجموعه می‌شوند. این شرکت‌های بازیافت کننده ضایعات را از فروشندگان در محل خودشان خریداری می‌کند و این یک خدمت بزرگ برای کسانی است که امکانات زیادی ندارند تا ضایعات خود را به شهر های بزرگ برسانند. شرکت‌های بازیافت محور در کل تهران اعم از شرق و غرب و اعم از شمال و جنوب تهران در زمینه‌ی ضایعات چدن به نحوی حکومت می‌کنند.
خریدار ضایعات در تهران

مراکز خرید ضایعات چدن در تهران عکس

 جمع بندی

در این مقاله به بررسی چدن و ضایعات آن و بهترین خریدار پرداختیم. چدن یکی از فلزات پر کاربرد در صنعت می باشد که بخش بزرگی از آن را کربن تشکیل داده است. امروزه فلز چدن تبدیل به یکی از پرکاربردترین ها در صنایع شده است و ضایعات متعددی را نیز به خود اختصاص داده است که از آن ها می توان به لوله ها،ماشین آلات، قطعات موتوری و… اشاره کرد. قیمت های متفاوت برای این ضایعات در نظر گرفته شده است. بهترین خریدار ضایعات چدن در تهران می‌باشد که یکی از بزرگترین مراکز خریدار ضایعات فلزی به صورت کاملاً نقدی و همچنین تحویل در محل مورد نظر شما می‌باشد.

کارخانه خرید ضایعات آهن

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
تماس بگیرید (کلیک کنید)