خریدار ضایعات میلگرد

خریدار ضایعات میلگرد

خریدار ضایعات میلگرد

امروزه همه ما اطلاعاتی در مورد میلگرد داریم و از طریق محیط اطراف خود تا حدودی می دانیم که یکی از مصالح مورد استفاده در سازه ها است. میلگرد ها در واقع به عنوان تقویت کننده نیز شناخته می شود. این میلگرد ها در بتن برای جبران استحکام کششی پایین مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل شکل سیم یا آرماتور مشابه آن، میلگرد فولاد نامیده می شوند خریدار ضایعات میلگرد هر روزه در حال افزایش است زیرا میلگرد فلزی پر فروش در بازار می باشد. میلگرد ها در انواع مختلف از جمله میلگرد ساده و میلگرد آجدار، مدلی برای چسبندگی بهتر بتن ساخته شده است.

از میلگرد ها بیشتر در سازه های ساخته شده توسط بشر تا به امروز برای افزایش استحکام ساختمان استفاده شده است. اما نکته ای که منجر به ظهور میلگردها شد، وجود ضعف در بتن بود.

همانطور که می دانیم بتن ها مقاومت بالایی در برابر نیروهای فشاری دارند، اما نمی توانند مقاومت زیادی در برابر نیروهای کششی و چرخشی از خود نشان دهند. این امر منجر به شکل گیری میلگردها برای محافظت از سازه ها در برابر نیروهای کششی شد. در واقع میلگرد  ها نقش بتن آرماتور را دارند.

زمین لرزه ها یکی از رایج ترین مواقعی است که می توان میلگرد ها را احساس کرد و نقش آن ها را در حفاظت از ساختمان و ساکنان آن دید، زیرا باعث افزایش مقاومت کششی بتن و جلوگیری از شکستن و ترک خوردن و در نهایت ایجاد خرابی ساختمان در برابر زلزله بسیار قوی می شود.

نقش ضایعات میلگرد در بتن و ..

نقش میلگرد در بتن

میلگرد به منظور تقویت بتن است. میلگرد با درجات مختلف فولاد و به صورت دنده تولید و به بازار عرضه می شود. آج های میلگرد باعث محکم شدن بیشتر آن ها در بتن شده و احتمال شکستن بتن را تا حد زیادی کاهش می دهد. همانطور که تا کنون مشاهده کردیم، نقش میلگرد در بتن بسیار حیاتی است. بتن بسیار محکم است و تحت فشار های مختلف ساختمان به خوبی کار می کند. اما اگر به مرکز بتن فشار وارد شود، مواد جامد به راحتی تحت فشار قرار می گیرند.

برای مثال، یک تیر بتنی روی یک سازه بتنی را تصور کنید. این تیر بتنی فقط از دو طرف توسط ستون ها گرفته می شود، در حالی که هیچ ستونی در قسمت های میانی تیر بتنی وجود ندارد. حال اگر فشاری به قسمت های میانی این تیر وارد شود، نتیجه مشخص است و تیر بتنی قطعاً از وسط نصف می شود. برای جلوگیری از این اتفاق ، تیر بتنی با میلگرد های آجدار تقویت می شود. بتن ها دیگر تحت هیچ فشاری نمی تواند شکسته شود. زیرا فشار توسط میلگرد جذب می شود و بدون آسیب رساندن به خود بتن خنثی می شود.

انواع میلگرد و ویژگی های آن ها

انواع میلگرد

میلگرد ها به طور کلی به دو دسته میلگرد ساده و میلگرد آجدار تقسیم می شوند. البته میلگرد کویل نیز در این دسته قرار می گیرد. میلگرد دارای طول و قطر متفاوت و مواد مختلف می باشد. از جمله انواع میلگردها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میلگرد اروپایی (کربن، منگنز، سیلیکون، آلیاژ و غیره)
 • فولاد کربنی (میلگرد پایه “سیاه”)
 • گالوانیزه
 • روکش اپوکسی
 • پلیمر فایبر گلاس و ضد زنگ

انواع میلگردهای آجدار

این نوع میلگرد ها دارای سطوح ناهموار و آجدار هستند بنابراین مشكلات مقاطع صاف برای استقرار در بتن را ندارند. در حین بتن ریزی ارتباط خوبی بین میلگرد و بتن برقرار می شود و احتمال جدا شدن مقطع از بتن بسیار کم است. میلگرد های آجدار در مقاطع 6 تا 50 میلی متر تولید می شوند. میلگردهای آجدار خود شامل دو نوع مختلف میلگرد آجدار ترمو مکانیکی یا TMT و میلگردهای آجدار HSD با مقاومت بالا هستند. دانستن ویژگی های هر نوع میلگرد در انتخاب خرید میلگرد بسیار مهم است.

انواع میلگرد بر اساس ضخامت های آن

انواع میلگرد بر اساس ضخامت

میلگرد را می توان بر اساس تجزیه و تحلیل شیمیایی و مکانیکی، استانداردهای مختلف ، کاربرد آن در صنعت و ضخامت بیان کرد. در این بخش، انواع میلگرد ها را بر اساس ضخامت آن ها طبقه بندی می کنیم.

بسته به ضخامت میلگرد ها در سیم پیچ یا بسته نرم افزاری بسته بندی می شوند. میلگرد های ساده با ضخامت 5.5 و 5.6 میلی متر به شکل توپ یا کویل بسته بندی می شوند. اندازه های هشت و 10 را می توان در دو شاخه 12 متری و در کویل بسته بندی کرد. میلگرد های با اندازه بیش از 12 میلی متر نیز فقط در شاخه های 12 میلی متری بسته و حمل می شوند. شاخه های زیر 12 میلی متر را میلگرد معمولی می نامند. بسته به کاربرد، این نوع می تواند اندازه ها و طول های مختلف بین 1 تا 11.9 میلی متر داشته باشد.

اهمیت میلگرد در سازه های بتنی چیست؟

بتن یکی از پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی است. مزایای زیاد این ماده باعث محبوبیت و استفاده گسترده از آن در سازه های مختلف شده است. در کنار همه مزایا، مقاومت کششی پایین را می توان بزرگترین مشکل بتن در نظر گرفت. میلگرد یک ماده با مقاومت کششی بالا است. خواص میلگرد آن را به بهترین انتخاب برای اختلاط با بتن و تقویت مقاومت کششی آن تبدیل می کند. به همین دلیل استفاده از میلگردهای مناسب در سازه های بتنی برای پایداری سازه از اهمیت بالایی برخوردار است.

خواص مکانیکی میلگرد در چیست؟

خواص مکانیکی میلگرد چیست؟

خواص مکانیکی میلگرد مهم ترین معیار برای انتخاب میلگرد های مناسب برای سازه های مختلف بتنی مسلح است. این خصوصیات به ترکیب مواد و شیمیایی میلگرد ها بستگی دارد. به طور کلی، خواص مکانیکی میلگرد ها را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

 • ضریب انبساط حرارتی
 • طول انسجام یا بازدارندگی
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • خواص الاستیک
 • تغییر شکل در هنگام بارگیری
 • استحکام و مقاومت در برابر عملکرد
 • ایزوتروپی
 • حفظ مقاومت

انواع میلگرد بر اساس استانداردها و تجزیه و تحلیل فعلی

انواع میلگرد بر اساس استانداردها و تجزیه و تحلیل فعلی

 • میلگرد ساده 240 (میلگرد ساده)
 • 340 میلگرد آجدار (میلگرد آجدار مارپیچ) یا (یکنواخت)
 • میلگرد آجدار 350 (میلگرد آجدار مارپیچ) یا (یکنواخت)
 • میلگرد آجدار 400 (میلگرد آجدار آجدار) یا (یکنواخت)
 • 420 میلگرد آجدار (میلگرد آجدار آجدار) یا (یکنواخت)
 • میلگرد آجدار 500 (میلگرد آجدار کامپوزیت)
 • میلگرد آجدار 520 (میلگرد آجدار کامپوزیت)

مشخصات فنی میلگرد

میلگردها عموماً با استفاده از انواع فولاد ها در طی فرآیند نورد گرم تولید می شوند. بیشتر میلگرد ها از فولاد تازه تولید شده ساخته می شوند. اما گاهی از ضایعات آهن برای ساخت میلگرد نیز استفاده می شود. میلگرد ها در انواع مختلف قطر در بازار موجود هستند. قطر کوچک آن ها، بین 6 تا 10 میلی متر، می تواند به صورت شاخه یا قرقره و سیم پیچ ارائه شود. وزن این سیم پیچ ها حدود 500 تا 1500 کیلوگرم است. میلگرد های با قطر بیشتر در شاخه های 12 میلی متری عرضه می شود. هرچه میلگرد ها طولانی تر باشند، درصد افت کمتر است و حمل و نقل آن ها دشوار تر است.

در واقع میلگرد ها باید حاوی اطلاعات شناسایی خاصی باشند که از طریق آن ها می توان ویژگی های آن ها را تعیین کرد. این مشخصات باید برای هر میلگرد شناخته شود، زیرا استاندارد میلگرد ها را تعیین می کند:

 • شماره شناسایی اندازه نوار
 • نوع فولاد مورد استفاده
 • شناسه درجه میلگرد
 • مخفف سازنده میلگرد

ضایعات میلگرد

ضایعات میلگرد

میلگرد ها بعد از مدتی خراب و زنگ می زنند و دیگر نمی توان از آن ها استفاده کرد. این خرابی ممکن است به هر دلیلی رخ دهد اما سوال اینجاست که بعد از خرابی باید با این میلگرد ها چه کار کرد؟ آیا باید آن ها را دور بی اندازیم؟ نه این کار کاملا اشتباه است و اصلا نباید آن را دور انداخت. شما با فروش به میلگرد های خراب به مراکز بازیافت می توانید پول زیادی دریافت کنید. مرکز ما بهترین مرکز خرید ضایعات میلگرد ها می باشد.

مرکز خرید ضایعات میلگرد

مجموعه ی ما جزو بهترین مراکز خرید ضایعات میلگرد است. مجموعه ما ضایعات میلگرد را با بالا ترین قیمت از شما خریداری می کند زیرا ما بهترین خریدار ضایعات میلگرد را در کادر خود داریم. همچنین این مجموعه انواع ضایعات را به صورت عمده و نقدی خریداری می کند. اگر میلگرد و مصالح ساختمانی که استفاده می کنید فرسوده شده است، آن ها را به مجموعه ی ما بفروشید. ما ضایعات میلگرد شما را با بالا ترین قیمت از شما خریداریم. در این راستا بیشتر بخوانید: خریدار ضایعات آهن

خرید و فروش ضایعات میلگرد با سود بیشتر

خرید و فروش ضایعات گالوانیزه

همانطور که در این مقاله گفتیم از میلگرد در صنعت ساختمانی برای افزایش مقاومت استفاده ی بسیاری می شود. میلگرد شاید زنگ نمی زند، اما پس از مدتی فرسوده می شود و خراب می شود. وقتی میلگرد تبدیل به ضایعات می شود، باید آن ها را به مراکزی که کار خرید و فروش ضایعات را انجام می دهند بفروشید تا آن ها با انتقال آن ها به مراکز بازیافت بتوانند از این ضایعات مجدد استفاده و محصول جدیدی به وجود آورند.
شما برای فروش ضایعات خود به کادری که در کارخانه خرید ضایعات آهن وجود دارد نیاز دارید که شما را راهنمایی کنند تا فروشی مطمئن و پر سود داشته باشید.

مجموعه ی ما جزو بهترین مجموعه ها در کار خرید و فروش ضایعات می باشد. ما ضایعات میلگرد شما را با بهترین و مناسب ترین قیمت از شما خریداری میکنم و همواره هدف ما کسب رضایت مشتری می باشد.

البته اگر به غیر از ضایعات میلگرد دارای ضایعات دیگری مانند آهن، آلومینیوم، مس، میلگرد، فولاد، سرب، روی، برنج، چدن، قطعات رایانه سوخته، لاستیک فرسوده، پلاستیک و … هستید باز هم می توانید با ما تماس بگیرید زیرا کار ما تنها خرید ضایعات میلگرد نیست و ما تمامی ضایعات شما از جمله انواع ضایعات فلزی و غیر فلزی شما را با بهترین قیمت خریداریم. برای اطلاعات بیشتر با مجموعه ما در ارتباط باشید: بهترین خریدار ضایعات

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

  ترک یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند*

  تماس بگیرید (کلیک کنید)