خریدار ضایعات ریل

ضایعات ریل

ضایعات ریل راه آهن یکی از انواع ضایعات آهن می باشد که در این مقاله در رابطه با خریدار ضایعات ریل و ریل ضایعاتی صحبت خواهیم کرد. اگر درباره ضایعات صحبت می‌شود افرادی که اطلاعات چندانی درباره آن ندارند در تصور خود تلی از زباله را می‌بینند. اما در واقع این چنین نیست شاید در گذشته بسیاری از ضایعات بازیافتی زباله محسوب می‌شد، اما در حال حاضر اکثریت آن ضایعات بازیافت شده و دوباره به چرخه تولید بر می‌گردند. امروزه اکثر زباله‌ها تفکیک شده و هر کدام در صنعت خود دوباره مورد استفاده قرار می‌گیرد. ضایعات انواع مختلفی داشته و شامل، ضایعات استیل، آهن، پلاستیک، شیشه، چوب، کاغذ و یا هرچیز دیگر می‌باشد. امروزه در کشورهای بزرگ دنیا به این موضوع اهمیت فراوانی داده شده و بازیافت ضایعات در الویت قرار گرفته است. خرید و فروش ضایعات و بازیافت آن‌ها علاوه بر تاثیر در پاکیزگی محيط زيست در کاهش هزینه‌ها نیز تاثیر داشته و بازگشت این مواد به چرخه تولید هزینه‌های کمتری از تولید دوباره آن‌ها و تأمین مواد اولیه را در بر می‌گیرد. صرفه جویی 70٪ در انرژی، صرفف جویی 90٪ در استفاده از مواد خام، 86٪ آلودگی کمتر هوا، 40٪ صرفه‌جویی در مصرف منابع آبی، 76٪ کاهش آلودگی منابع آب،  97٪ صرفه‌جویی در استفاده از منابع از دیگر مزیت‌های بازیافت ضایعات است. فروش ضایعات امروزه به یک فرصت در دنیای صنعت تبدیل شده و افراد زیادی از این راه به کسب درآمد مشغولند. ما در این مقاله به بحث درباره ضایعات ریل می‌پردازیم، که همانگونه که همه می‌دانند جنس آن‌ها از آهن بوده و جزو ضایعات آهن محسوب می‌شود. ضایعات ریل نیز انواع مختلفی داشته که در ادامه مقاله برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد.
ضایعات آهن تناژ بالا

فروش ضایعات آهن تناژ بالا خریدار ریل

ضایعات ریل راه آهن

همانطور که قبلاً اشاره شد ضایعات ریل آهن نیز دارای انواع مختلفی بوده و شامل، ریل راه آهن، ریل قطار، ریل معدنی، ریل جرثقیلی، ریل کوره ریل سنگ شکن، ریل خطی، ریل سبک و سنگین می‌شود. ریل‌ها از هر نوعی که باشند، جنس آن‌ها از آهن بوده و جزو ضایعات آهن محسوب می‌شوند. ضایعات آهن نیز خود انواع مختلفی داشته و با توجه به نوع آن قیمت‌های متفاوتی دارد. ضایعات آهن به 9 دسته تقسیم می‌شوند که شامل، ۱. ضایعات آهن سوپر ویژه،۲. ضایعات آهن ویژه،۳. ضایعات آهن درجه یک، ۴. ضایعات آهن درجه دو، ۵. ضایعات آهن درجه سه، ۶. ضایعات آهن درجه چهار، ۷. ضایعات آهن روغنی، ۸. ضایعات آهن گالوانیزه، ۹. ضایعات آهن آلیاژی. این دسته‌بندی ضایعات آهن هر کدام مواردی را در بر می‌گیرند که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

خریدار ضایعات میلگرد

فروش ضایعات آهن تناژ بالا خریدار ریل

ضایعات آهن سوپر ویژه

آهن آلات ساختمانی از قبيل تیرآهن، خورده میلگرد، گوشه ورق ضخیم، نبشی،ناودانی و لوله‌های ضخیم کمتر از یک متر، شاسی خودروهای سنگین برش داده شده و ورق‌های روغنی زنگ زده شامل این دسته از ضایعات آهن سوپر ویژه می‌شوند.

ضایعات آهن ویژه

ورق روغنی سیاه و بدون زنگ زدگی، تکه نبشی، سر تیر آهن، انواع میل گرد و چهار پهلوی کوتاه قد، تکه ناودانی، لوله سیاه ضخیم، کناره ورقه‌های ضخیم، انواع تسمه‌های آهنی ضخیم، قالب‌های بتنی با کسر وزن، پرسی میلگرد، رینگ اتومبیل، موتور یخچال پله شده با کسر وزن شامل دسته ضایعات آهن ویژه می‌شوند.

ضایعات آهن درجه یک

لوله سیاه صنعتی، قوطی و پروفیل بدون زنگ زدگی، انواع لوازم موتوری سبک و سنگین، شاسی اتومبیل سنگین، سر و ته آبگرمکن بدون رسوب، انواع ورقه‌های روغنی و سیاه رنگ دار، ریل قطار، آهن آلات شرکت برق با مجوز سر و ته شوفاژ بدون رسوب با کسر وزن، انواع چرخ دنده جزو دسته ضایعات آهن درجه یک می‌باشند.

ضایعات آهن درجه دو

خریدار ضایعات آهن درب و پنجره، تنه دوچرخه و موتورسیکلت، آبگرمکن بدون رسوب برش خورده، لوله بار گالوانیزه، لوله بار سبک، انواع توری، سیم جوش با کسر سی درصد، تسمه‌های کلاف شده، میلگرد کلاف شده، ورقه‌های گالوانیزه، اتصالات گالوانیزه، بسته بندی بدون زنگ زدگی و فنرهای بانداژ جزو دسته ضایعات آهن درجه دو می‌باشند.

خریدار ریل تناژ بالا عکس

ضایعات آهن درجه سه

ورق گالوانیزه مستعمل و رنگ خورده، حلب بهداشتی فله، منبع اگزوز، شلنگ‌های فشار قوی سوخته.

ضایعات آهن درجه چهار

انواع پلیسه زنگ نزده با حداقل دو درصد کسر.

ضایعات آهن روغنی

ورقه‌هایی که به روش کار سرد تولید می‌شوند و در صنایع تولید قطعات خودرو و ماشین سازی و غیره کاربرد دارند، ضایعات آهن روغنی را شامل می‌شوند.

ضایعات آهن گالوانیزه

آهن آلاتی که پوشش گالوانیزه دارند مانند کانال‌های کولر، لوله آب و غیره جزو این دسته هستند.

ضایعات آهن آلیاژی

آهن آلاتی که شامل عناصری چون کروم، نیکل، منگنز و غیره هستند آهن آلیاژی گفته می‌شود مانند، میل لنگ، چرخ دنده، کمک فنر برش خورده، تسمه فنری سیم بکسل خورد شده.

خریدار ضایعات ریل

با توجه به توضیحات بالا ضایعات ریل در دسته ضایعات آهن درجه یک قرار دارد. پس خریدار ضایعات ریل با توجه به نوع ریل و قیمت ضایعات آهن درجه یک آن را محاسبه کرده و خریداری می‌کند. قیمت ضایعات ریل بنابر نوسانات بازار ارز و بازار آهن و همچنین خریدار ضایعات ریل متفاوت بوده و در حال تغییر است. ضایعات ریل نیز همچون دیگر ضایعات فلزی پس جمع آوری و جداسازی ناخالصی‌ها به خریدار ضایعات ریل فروخته می‌شود تا در کوره‌های ذوب آهن، ذوب و دوباره به چرخه تولید باز گردانده شوند.

خریدار ضایعات در تهران

خریدار ضایعات ریل راه آهن

ضایعات ریل راه آهن و دیگر ضایعات آهنی خریداران زیادی دارند از جمله خریدار ضایعات ریل راه آهن و ضایعات آهنی کارخانجات ذوب و تولید آهن هستند. در مرحله ذوب ضایعات آهنی ابتدا در کوره‌ها از آهن اسفنجی استفاده می‌شود چون سریع‌تر ذوب شده و به ذوب شدن ضایعات آهنی ضخیم‌تر کمک می‌کند. اما در نبود آهن اسفنجی از آهن آلات سبک ضایعاتی و ورقه‌های آهنی استفاده می‌کنند. ریل راه آهن اکثراً از نوع ضخیم آهن استفاده شده تا مقاومت لازم را در هنگام عبور قطارهای بزرگ داشته باشد. اما این ریل‌ها به مرور زمان فرسوده شده و باید بازسازی شوند. ریل‌های فرسوده راه آهن بعد از فرسایش به خریدار ضایعات ریل راه آهن با قیمت مناسب فروخته شده و در کارخانجات بزرگ تولید آهن آلات ساختمانی و صنعتی دوباره به چرخه تولید باز گردانده می‌شوند. اقتصاد چرخشی که در اصطلاحات استفاده می‌شود تعریفی از همین بازگشت دوباره ضایعات آهنی به چرخه تولید است.

خریدار ریل ضایعاتی

ریل‌های ضایعاتی انواع مختلفی دارند که قبلا نیز در این مقاله به آن اشاره کردیم. ریل‌های ضایعاتی همچنین شامل ریل‌های راه آهن Rail Road در تیپ‌های S,P,R,UIC، ریل‌های جرثقیلی Craig Rail در تیپ‌های KP,A,QU,CR,MRS، ریل‌های معدنی Mineral Rail در تیپ‌های R,S,JIS، انواع ریل پهلوی، ریل‌ روسی و ریل اروپایی و غیره را در بر می‌گیرد. خریدار ریل ضایعاتی باید اطلاعات کافی و جامع در مورد انواع ریل داشته و با توجه به آن و نرخ تصویب شده در بازار برای آن کالا اقدام به خرید نماید. نرخ ضایعات آهن در بازار بیشتر برحسب نوع ضایعات آهن ویژه محاسبه شده و در اختیار عموم قرار می‌گیرد. ولی در نهایت هنگام تحویل بار توسط کارشناسان بازبینی شده و میزان خالصی بار نوع ضایعات آهن و قیمت نهایی اعلام می‌شود. نحوه خرید و فروش ضایعات آهن در کشور به صورت تحویل در مقصد می‌باشد. خریدار ریل ضایعاتی نیز در هنگام خرید ضایعات ریل نمی‌تواند قیمت معین و نهایی را اعلام کرده و تا تحویل بار در مرکز و اعلام نهایی نظر کارشناسان باید صبر کند. این به نوعی قانون در کار خرید و فروش ضایعات آهنی و ضایعات ریل تبدیل شده است.

خریدار ضایعات آهن در کرج

فروش ضایعات ریل راه آهن

بازیافت ریل‌های فرسوده و دیگر ضایعات آهنی در کل باعث صرفه‌جویی در مصرف بسیاری از انرژی‌ها می‌شود برای مثال هر تن فولاد که از ضایعات آهنی بازیافت می‌شود 1115 کیلوگرم در مصرف آهن، 625 کیلوگرم در مصرف زغال‌سنگ و 53 کیلوگرم در مصرف سنگ آهک صرفه‌جویی شده و هزینه‌های زیادی را کاهش می‌دهد. از این رو صنعت بازیافت ضایعات شغلی پر سود و مقرون به صرفه‌ می‌باشد.

خریدار ریل آهن ضایعاتی

ضایعات ریل آهن چیست و از کجا می‌آید؟

ضایعات آهن به ضایعات فولاد با کربن کم که عمر آن به پایان رسیده و دیگر کاربردی ندارد گفته می‌شود که در اصطلاحات قراضه آهن نیز می‌گویند، که پس از مصرف می‌توان آن را دوباره ذوب کرده و به چرخه تولید باز گرداند. ضایعات آهن از پسمانده کارخانجات تولید فولاد سازی‌ها، ضایعات صنایع تولیدی، محصولات فولادی برگشتی، خودرو سازی، پرس کاری، لوازم خانگی سازی‌ها، بسته بندی مواد غذایی، ضایعات اماکن عمومی، کشتی سازی‌ها، قطعه سازی‌ها، دکل‌های انتقال نیرو، راه آهن، صنایع نفت و پتروشیمی، سد سازی‌ها، پل سازی‌ها، صنایع ماشین آلات کشاورزی، آهنگری و ریخته گری، آهن آلات به جا مانده از خرابی سیل و زلزله، تخریب خانه‌های کلنگی، دمونتاژ کشتی‌ها و واگن قطارها، بازسازی ضایعات ریل راه آهن، ماشین آلات راه سازی، انواع خودروهای از رده خارج، صنایع کارخانه سیمان و تاسیسات از هر قبیل تأمین می‌شود.

خریدار عمده ضایعات آهن

جمع بندی

ما در این مقاله به بحث در مورد ریل ضایعاتی و خریدار ضایعات ریل راه آهن و ضایعات ریل و خریداران آن‌ها پرداختیم. امید داریم که اطلاعات ذکر شده در این مقاله خوشایند شما واقع شده و استفاده بهینه را از آن‌ها برده باشید. در این مقاله ما به انواع ضایعات ریل و انواع ضایعات آهن اشاره کرده و از مزیت‌های بازیافت ضایعات بخصوص ضایعات آهنی صحبت کردیم. کشورهای اروپایی و کشورهای بزرگ دنیا در حال حاضر در حال رقابت در زمینه پیشرفت هرچه بیشتر در صنعت بازیافت ضایعات بوده و از هر نوع ایده و نظریه جدید در مورد بازیافت بهتر ضایعات حمایت می‌کنند. کارخانجات بزرگ تولید فولاد از خریداران اصلی ضایعات آهنی و ضایعات ریل در کشور ایران می‌باشند.

5/5 - (2 امتیاز)
تماس بگیرید (کلیک کنید)