خریدار ضایعات کشتی

خریدار ضایعات کشتی

خریدار ضایعات کشتی  در سایت ضایعات کارا به توضیح آن می پردازیم.

 

در این مطلب قصد داریم تا شما را ابتدا با مفهوم ضایعات آشنا ساخته و سپس به معرفی ضایعات کشتی و خرید و فروش آن بپردازیم. پس اگر قصد فروش ضایعات کشتی و یا قصد بالا بردن بیش تر اطلاعات خود در این زمینه را دارید پیشنهاد می شود که به ادامه ی مطلب توجه نمایید.

ضایعات چیست؟

مفهوم ضایعات ممکن است متفاوت از آن چه باشد که در ذهن شما وجود دارد. ضایعات به موادی گفته می شوند که ارزش استفاده در وضعیت خود را ندارند و عمر مفید آن ها به پایان رسیده است. اما می توان آن ها را بازیافت نموده و دوباره استفاده نمود. ریشه ی کلمه ی ضایعات در اصل عربی است و معادل فارسی آن واژه ی پسماند می باشد. ضایعات می توانند شامل انواع ظروف قدیمی، باطری های غیرقابل استفاده، شیرآلات خراب و قدیمی، انواع قوطی ها ، سیم ها و کابل های غیر قابل استفاده، وسایل الکتریکی غیرقابل تعمیر و… باشند.

در این مطلب بیش تر بخوانید: خریدار ضایعات قوطی

ضایعات را می توان از جنبه های متفاوتی دسته بندی نمود. از جمله ی این دسته بندی ها می توان به ضایعات فلزی و غیر فلزی، ضایعات الکترونیکی و غیر الکترونیکی و ضایعات صنعتی و خانگی اشاره نمود. بازیافت ضایعات در زمینه های مختلفی از جمله اقتصاد، صنعت، محیط زیست و… می توانند بسیار سودمند واقع گردند. برای به دست آوردن این فواید تنها کافی است تا انواع ضایعات خود را به خریداران ضایعات بفروشید. در این صورت خریداران ضایعات، ضایعات را از شما خریداری می کنند و به مراکز مخصوص بازیافت ضایعات تحویل می دهند. به این صورت شما می توانید از وسیله ی دور ریختنی خود درامدی کسب کنید.

ضایعات کارا بهترین خریدار ضایعات کشتی

ضایعات کشتی

همان طور که ذکر شد اکثر وسایل ها و ابزار آلات پس از سپری نمودن عمر مفید خود به ضایعات مبدل می گردند. وسایلی از جمله خودروها، کشتی ها، هواپیماها و… نیز که جثه ی بزرگی دارند هم پس از فرسوده شدن به ضایعات مبدل می گردند. احتمالا تا کنون به این نکته فکر نموده اید که وقتی یک شی عظیم الجثه، مانند کشتی بر اثر عوامل مختلفی فرسوده و غیر قابل استفاده می شود چه بلایی سر لاشه ی آن می آید. بدیهی است که رها کردن آن ها در طبیعت برای محیط زیست مضر می باشد. در واقع بدنه ی کشتی و سایر تجهیزات آن، پس از غیر قابل استفاده شدن، به ضایعات کشتی مبدل می شوند. ضایعات کشتی مانند ضایعات دیگر قابلیت بازیافت دارد.

فواید بازیافت ضایعات کشتی

بازیافت کشتی ها امروزه امری بسیار مهم، بزرگ و سودآور محسوب می شود. آغاز این صنعت در ابتدا به دلیل بود که طی جنگ جهانی دوم در اروپا و آمریکا نیاز به اوراق کشتی هاي مخروبه و آسیب دیده وجود داشت. اما به دلیل مسائلی مانند جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و هم چنین بالا بودن دستمزدها به کشورهاي آسیایی انتقال یافت. کشورهای آسیایی با بازیافت کشتی ها سود فراوانی کسب نمودند و فرصت هاي شغلی بسیار زیادی، براي آن ها به ارمغان آمد. از جمله دلایل گرایش این کشورها به صنعت بازیافت کشتی می توان به این موارد اشاره نمود: دستمزد پایین برای نیروی کار، عدم وجود قوانین و مقررات سخت گیرانه در این زمینه ، نیاز به منابع طبیعی مانند فولاد، نیاز مند نبودن به سرمایه ی زیاد و…

طی فرایند بازیافت ضایعات کشتی می توان صرفه‌جویی قابل توجهی در میزان مصرف انرژی و مواد خام  اشاره نمود. برای تولید اکثر فلزات باید آن ها را از معادن استخراج نموده و ناخالصی‌های طبیعی دیگر آن را حذف نمود. موضوعی که بدون شک با هزینه‌های زیادی مواجه خواهد شد. اما در بازیافت ضایعات، انرژی و وقت کم تری صرف می گردد. با صرف انرژی و وقت کم تر، بدیهی است که هزینه ها نیز کاهش می یابد. البته باید متذکر شد که استفاده از ضایعات که خود به نوعی زباله محسوب می شوند نیز موجب صرفه جویی زیاد در هزینه ها می گردد. هم چنین از بین بردن این زباله ها اغلب موجب آلودگی محیط زیست و اکوسیستم می شود. در واقع بیش ترین ماده ی استخراج شده در بازیافت کشتی آهن می باشد.

ضایعات کارا بهترین خریدار ضایعات کشتی + تسویه ی نقدی

مواد حاصل از بازیافت ضایعات کشتی ها

طی فرایند بازیافت کشتی ها 3 گروه از مواد تولید می شوند. دسته ی اول فلزات می باشند. این فلزات می توانند به صورت ورقات فلزی و یا قطعات خرد شده ی فلزی از کشتی استخراج شوند. این گروه از مواد، طی فرایند دسته بندی ، ذوب و قالب گیری، بازیافت می شوند و به چرخه ی منابع باز می گردند. دسته ی دیگری از مواد استخراج شده از کشتی ها شامل پلاستيك، شيشه، چوب، لاستیک، مواد روغنی، گریس ها و دیگر مواد شیمیایی می باشند.

این دسته از مواد به در ظروف مخصوصی جمع آوری می شوند و به انبار مخصوص مواد شیمیایی منتقل می گردند. پس از مدتی که حجم این مواد شیمیایی به میزان معینی رسید، آن ها را به فروش می رسانند. آخرین دسته از مواد استخراج شده از کشتی ها آلاینده ها می باشند. آلاینده ها می توانند شامل سموم، گنداب، مواد عایق ضد آتش و… باشند. این نوع آلاینده ها می توانند موجب آلودگی آب و خاک گردند. البته با بازیافت کشتی ها در داخل حوضچه هایی که بسته می باشند می توان از ایجاد آلودگی جلوگیری نمود.

فرایند بازیافت ضایعات کشتی

بازیافت کشتی، کاری دشوار و پر زحمتی است و نیاز به مهارت های فراوان و تجهیزات دارد. از این رو بازیافت کنندگان کشتی، همواره در تلاش اند تا کارگرانی با مهارت ها ومتفاوت را استخدام نمایند. از جمله ی این مهارت ها ی لازم می توان به جوشکاری، متصدی جرثقیل، متصدي لیفتراك، رفتگر، راننده لودر و …اشاره نمود. عمل بازیافت کشتی را نمی توان در کارخانه هاي کشتی سازی انجام داد، زیرا این مکان ها وسایل کمی براي هدایت و اوراق کشتی دارند. عملیات اوراق و بازیافت کشتی معمولا طی فرایند زیر صورت می گیرد :

 • پاکسازی و خشك کردن حوضچه های مخصوص بازیافت کشتی
 • هدايت کشتی توسط  يدك كش به داخل حوضچه و بستن درب حوضچه
 • تخليه مخازن سوخت و آب توسط پمپ و مخزن سیار
 • شستشوي مخازن سوخت با آب و جمع آوري آن
 • وجود كپسول های آتش نشاني و هم چنین کارشناس ایمنی برای این که احتمال آتش سوزی احتمالی وجود دارد.  
 • شروع عملیات اسکراپ برش کاری 
 • انتقال قطعاتبريده شده به كارخانجات ذوب آهن در کشور توسط كاميون هاي حمل بار
 • جمع آوری ضايعات و انتقال آن ها به محل های تعیین شده و شستشوي حوضچه ی خشك شده

در این مطلب بیش تر بخوانید: خریدار ضایعات آهن

ضایعات کارا خریدار ضایعات کشتی با بالاترین قیمت

خریدار ضایعات کشتی

شما می توانید برای بازیافت نمودن ضایعات کشتی خود آن ها را به خریدار ضایعات کشتی بفروشید. بازیافت ضایعات از جمله ضایعات کشتی، علاوه بر تاثیرات مثبتی که بر پیشرفت صنعت و اقتصاد و حفظ محیط زیست دارد می تواند برای فروشندگان آن بسیار سودمند باشد. زیرا همان طور که مسلم است کشتی دارای وزن بسیار زیادی است و به همین ترتیب قیمت حاصل از ضایعات آن نیز زیاد می باشد. بسیاری از خریداران ضایعات، ضایعات حجیم از جمله ضایعات هواپبما، ضایعات کشتی و… را خریداری نمی کنند.

هم چنین همان طور که مسلم است جابجایی این نوع از ضایعات، نیازمند صرف انرژی و هزینه ی فراوانی است. به همین دلایل شما باید به دنبال خریدارانی باشید که این نوع ضایعات را خریداری می کنند و هم چنین حمل و نقل آن را نیز انجام می دهند. شرکت ضایعات کارا این امکان را به وجود آورده است که بتوانید تنها با یک تماس انواع ضایعات خود را از جمله ضایعات حجیمی چون کشتی، هواپیما، خودرو  و… را با بالاترین قیمت ممکن بفروشید. اگر خواستار فروش این نوع از ضایعات می باشید و یا نیاز به راهنمای و کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه هستید، می توانید با شماره ی درج شده در قسمت پایین سایت تماس حاصل نمایید. مشاوران ضایعات کارا  با پشتیبانی 24 ساعته آماده ی پاسخگویی به شما می باشند.

 

 

4.5/5 - (20 امتیاز)

  ترک یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند*

  تماس بگیرید (کلیک کنید)