خریدار ضایعات مس در تهران

ضایعات کارا بهترین خریدار ضایعات در تهران

خریدار ضایعات مس در تهران در سایت ضایعات کارا به توضیح آن می پردازیم.

 

در این مطلب قصد داریم تا شما را ابتدا با مفهوم ضایعات و انواع آن ها از جمله ضایعات مس آشنا کنیم. در قدم بعد سعی بر معرفیخریدار ضایعات مس در تهران می شود.  پس اگر ساکن تهران می باشید و هم چنین قصد فروش ضایعات خود را دارید و یا این که تنها قصد بالا بردن اطلاعات خود در این زمینه را دارید پیشنهاد می شود که به ادامه ی مطلب توجه نمایید.

تعریف ضایعات

ممکن است تا کنون بارها واژه ی ضایعات را شنیده باشید. متداول ترین استفاده ی آن معمولا از زبان وانتی هایی است که خریدار آهن آلات و آهن ضایعات می باشند. این وانتی ها انواع ضایعات را با قیمت پایین تری خریداری می کنند. و سپس آن ها را به مراکز و کارخانه هایی که به این ضایعات نیاز دارند با قیمت بالاتری می فروشند. اما آیا واقعا با معنای این  واژه آشنا می باشید؟

کلمه ی ضایعات جمع واژه ی ضایعه می باشد. ضایعه در لغت به معنای شیء کهنه، فرسوده، خراب شده و… می باشد. اصل این لغت عربی بوده و معادل آن در فارسی واژه ی پسماند می باشد. البته کلمه ی پسماند زیاد کاربردی نیست و استفاده از همین واژه ی ضایعات مصطلح تر است. در واقع اگر بخواهیم تعریفی برای واژه ی ضایعات ارائه کنیم می توانیم این طور بیان کنیم که: هر گونه مواد دور ریختنی که قابلیت بازیافت را داشته باشند، ضایعات نامیده می شوند. البته گاهی دو واژه ی زائدات و ضایعات با هم اشتباه گرفته می شوند و یا به جای هم به کار می روند. در این رابطه می توان گفت که واژه ی زائده به مواد دور ریختنی اطلاق می شود که قابلیت بازیافت در آن ها وجود ندارد.

اگر به دنبال بهترین خریدار ضایعات مس در تهران هستید به ضایعات کارا مراجعه کنید

انواع ضایعات

ضایعات می توانند از جنبه های مختلف به دسته های مختفی طبقه بندی شوند. به طور مثال می توان آن ها را به انواع فلزی و غیر فلزی، انواع الکترونیکی و غیر الکترونیکی و انواع خانگی و غیرخانگی تقسیم نمود. در ادامه به توضیح برخی از این دسته بندی ها پرداخته می شود.

انواع ضایعات فلزی و غیر فلزی

ضایعات فلزی همان طور که از نامشان پیداست به هر گونه ضایعاتی از جنس فلز اطلاق می گردند. از جمله ی این ضایعات می توان به ضایعات آهن، مس، برنج، سرب، چدن و… اشاره نمود. جالب است بدانید که فلزات را می توان میلیون ها بار بازیافت نمود. ضایعات این فلزات، از ارزش بالایی برخوردارند. ضایعات غیر فلزی نیز به ضایعات موادی چون پلاستیک، لاستیک، شیشه، کاغذ، کارتن، چوب، سنگ، آجر، سرامیک و … گفته می شود.

در این مطلب بیش تر بخوانید: خریدار ضایعات آهن

انواع ضایعات خانگی و غیرخانگی

در دسته بندی دیگر می توان ضایعات را به دو دسته ی خانگی و غیر خانگی (صنعتی) اشاره نمود. ضایعات یا پسماند صنعتی به موادی گفته می شود که معمولا در کارخانه جات ها و صنایع وجود دارند. این ضایعات یا جزو اضافات تولیدی های دیگر می باشند که کاربردی ندارند و یا مواد فرسوده و استفاده شده می باشند. برای مثال مصالح فرسوده و یا غیر قابل استفاده ی ساختمانی از نوع ضایعات صنعتی می باشند. در  دسته ی دیگر، ضایعات خانگی را  داریم. این نوع ضایعات مربوط به هر نوع وسایل فرسوده و از کارافتاده در خانه ها می باشد که قابلیت بازیافت را داشته باشند. برای مثال می توان به انواع وسایل الکتریکی از کار افتاده که قابل تعمیر نیستند، انواع کابل ها و سیم های از کار افتاده، ظروف فرسوده، شیرآلات فرسوده و… اشاره نمود.

در این مطلب بیش تر بخوانید: خریدار ضایعات کابل

انواع ضایعات الکترونیکی و غیر الکترونیکی

در دسته بندی دیگر ضایعات به دو دسته ی الکترونیکی و غیر الکترونیکی تقسیم می گردد. ضایعات الکترونیکی از جمله وسایل الکترونیکی مانند موبایل، تلویزیون، رادیو، سیم کامپیوتر،کابل، باتری، ماشین لباسشویی، یخچال ، کولر و… می باشند. البته به طور دقیق تر، اگر این وسایل از کار افتاده و خراب شده باشند و نتوان آن ها را تعمیر نمود، می توان پیشوند ضایعات را به آن ها داد. ضایعاتی که جزو دسته ی الکترونی ها نباشند نیز ضایعات غیر الکترونی هستند.

ضایعات کارا بهترین خریدار ضایعات مس در تهران

ضایعات مس

فلز مس از جمله پرکاربردترین فلزات در صنعت می باشد. علت این کاربرد فراوان نیز ویژگی های منحصر به فرد آن است. از جمله مهم ترین این ویژگی های منحصر به فرد نیز می توان چکش خواری و رسانایی آن در زمینه ی گرما و الکتریسیته را نام برد. به دلیل همین ویژگی ها از این فلز در موارد گوناگونی چون تهیه ی سیم ها، لوله ها، شیرآلات، مصالح ساختمان، رادیاتور خودروها، دستگیره های در، انواع ظروف، سازهای موسیقی و… استفاده می گردد. جالب است بدانید که پس از فولاد، مس بیش ترین حجم تولید را دارا نی باشد. ضایعات مس به هر گونه لوازم مسی مانند سیم ها، شیرآلات مسی، ظروف مسی و… خراب و قدیمی و یا به طور کلی غیر قابل استفاده گفته می شود.

همان طور که ذکر شد، فلز مس کاربرد فراوانی در صنعت دارد. این فلز به شکل های مختفی مورد استفاده قرار می گیرد. پس مسلما قیمت و ارزش این اشکال نیز باهم متفاوت می باشد. اگر به طور کلی بخواهیم ضایعات مس را دسته بندی کنیم می توان آن ها را در دسته های ضایعات سیم ها و کابل های بدون روکش، ضایعات مس آسیابی (پودری)، ضایعات مس ذوبی و ضایعات کابل و سیم روکش دار  تقسیم بندی نمود.

سیم ها و کابل های مسی نیز خود به انواع مختلفی از جمله کابل قرمز، کابل مشکلی، سیم های افشان و تسمه های مسی تقسیم بندی می شوند. ضایعات مس آسیابی(پودری) از خرده ها و تکه های سیم ها و کابل های روکش دار تشکیل می شود. ضایعات مس ذوبی نیز به ضایعاتی گفته می شود که همراه با مس ناخالصی هایی نیز به همراه خود دارند. به همین دلیل تنها مخصوص ذوب کردن می باشند.

در این مطلب بیشتر بخوانید: خریدار ضایعات مس

ضایعات کارا بهترین خریدار ضایعات برنج

ضایعات برنج

فلز برنج آلیاژی از روی و مس می باشد. برنج رنگی تقریباً زرد دارد که شبیه به رنگ طلا است. و در برابر کدر شدن و لکه‌دار شدن مقاوم بوده و به راحتی اکسید نمی‌شود. البته رنگ آن می تواند با توجه به درصد فلزات تشکیل دهنده یآن متفاوت باشد. آلیاژ بودن برنج موجب شده تا ویژگی های دو فلز موجود در آن تشدید گردد. برای مثال خاصیت چکش خواری آلیاژ برنج به نسبت فلزات سازنده ی آن (یعنی مس و روی) بیش تر می باشد.

وجود دو عنصر مس و روی در آلیاژ برنج، موجب بالا رفتن میزان چکش خواری آن شده است. این چکش خواری بالای آلیاژ برنج، کاربردهای فراوان و متنوع آن را توجیه می نماید. از جمله ویژگی های مهم برنج می توان به این موارد اشاره نمود: چکش خوار بودن، رسانایی بالا، مقاومت بالا در برابر خوردگی، نقطه ذوب پایین، مقاومت در برابر سایش جرقه، دارا بودن خواص ضد باکتریایی، مقاومت در برابر کدر شدن و لکه دار شدن و…

آلیاژ برنج به دلیل تفاوت درصد میزان فلزات به کار رفته در آن دارای انواع گوناگونی می باشد. مسلما رنگ این انواع مختلف و هم چنین ارزش آن ها نیز باهم تفاوت دارد. از جمله انواع ضایعات برنج می توان به دریاسالار، عالی، پست، طلایی، سفید، دریایی، آرسنیکی، آلومینیومی، سربی، آلفا، بتا و… اشاره نمود.

با ضایعات خود چه کنیم؟

اکثر افراد هر گونه ضایعات خود مانند ضایعات مس، ضایعات برنج، ضایعات آهن و… را بدون هیچ گونه توجه به ارزش آن ها دور می ریزند. اما شاید جالب باشد بدانید که بازیافت ضایعات علی الخصوص ضایعات مس و برنج مزایای بسیاری دارد. به همین دلیل در صورت داشتن ضایعات بهترین گزینه بازیافت آن ها می باشد. البته لازم است برای بازیافت، این نوع ضایعات را به خریداران ضایعات فروخت. خریداران ضایعات علاوه بر استفاده ی مفید از این نوع ضایعات، مبلغی را جهت خرید به فروشنده ی ضایعات پرداخت می کنند. به همین جهت شما هنگام فروش ضایعات خود  به اصطلاح با یک تیر دو نشان می زنید.

کمک به محیط زیست با فروش ضایعات خود به ضایعات کارا بهترین خریدار ضایعات در تهران

فواید بازیافت ضایعات

بازیافت ضایعات فواید بسیار زیادی به همراه دارد اما مهم ترین فایده ی آن جلوگیری از اسراف شدن و صرفه جویی می باشد. با بازیافت می توان از ضایعاتی که قابل استفاده نیستند، دوباره استفاده نمود. به این ترتیب در استفاده از مواد اولیه صرفه جویی می شود. از طریق بازیافت ضایعات و استفاده مجدد از آن، سرمایه های ملی نیز حفظ خواهد شد. علاوه بر حفظ منافع ملی می توان گفت که بازیافت ضایعات علی الخصوص بازیافت مس موجب صرفه جویی در تامین مواد اولیه و در نتیجه پیشرفت در اقتصاد می گردد. ازجمله فواید دیگر بازیافت می توان به کاهش آلودگی هوا، کمک به حفظ محیط زیست، عدم مصرف و اتلاف انرژی برای نابود کردن ضایعات و… اشاره نمود.

راهنمای فروش ضایعات مس در تهران

اگر قصد فروش انواع ضایعات خود را دارید، دیگر نیازی نیست تا مثل گذشته منتظر آمدن وانتی های خریدار ضایعات و آهن آلات باشید. بلکه تنها کافی است تا با شماره های خریدار ضایعات تماس حاصل نمایید. در این صورت آن ها در اسرع وقت به شما مراجعه کرده و انواع ضایعات شما را به نرخ روز خریداری نمایند. شرکت ضایعات کارا این امکان را به وجود آورده تا در صورتی که ساکن هر شهری از جمله شهر تهران می باشید، تنها با یک تماس و بدون صرف هیچ گونه وقت و هزینه ای، ضایعات خود را از جمله ضایعات مس را بفروشید. هم چنین در صورتی که دچار تردید در قابل بازیافت بودن ضایعات خود می باشید می توانید با یک تماس از مشاوره ی مناسبی برای فروش بهره مند گردید.

اگر دنبال بهترین خریدار ضایعات مس در تهران می باشید تنها کافی است با ضایعات کارا تماس بگیرید.

بهترین خریدار ضایعات مس در تهران

مسلما شما برای فروش ضایعات خود به دنبال بهترین خریدار ضایعات می گردید. با فروش ضایعات خود به یک خریدار مناسب می توانید ضایعات خود را با بهترین قیمت ها به فروش رسانده و از درامد مناسبی بهره مند گردید. برای یافتن بهترین خریدار ضایعات می توانید به  ملاک هایی مانند خرید ضایعات با بالاترین قیمت، تسویه ی نقدی و سریع، مراجعه ی سریع، قابل دسترس بودن، خرید عمده  و جزئی و… توجه نمایید.

قیمت ضایعات مس در تهران

همان طور که ذکر شد ضایعات مسی دارای انواع متفاوتی می باشند. این انواع مختلف ضایعات مسی ارزش و قیمت متفاوتی نیز دارند.  قیمت ضایعات مس بر حسب خلوصی که ممکن است داشته باشند، متفاوت است. یعنی هرچه خلوص ضایعات بیش تر باشد، ارزش مالی آن نیز بالاتر می رود. اگر بخواهیم انواع مختلف ضایعات مسی را بر حسب قیمت آن ها مقایسه کنیم می توان گفت که سیم های مسی بدون روکش از سایر انواع با ارزش تر می باشند. بعد از سیم های بدون روکش، ارزش ضایعات مس به ترتیب از بیش ترین به کم ترین، ضایعات مس آسیاب (پودری)، ضایعات مس ذوبی و ضایعات سیم های روکش دار  می باشد. میزان خلوص ضایعات مسی شما باید توسط کارشناسان تعیین شود. پس از آن شما می توانید ارزش ضایعات خود را با توجه به نرخ روز ضایعات محاسبه نمایید.

 

4.8/5 - (23 امتیاز)

    ترک یک پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند*

    تماس بگیرید (کلیک کنید)