خریدار ضایعات مس در اصفهان

ضایعات کارا بهترین خریدار ضایعات مس در اصفهان

 

خریدار ضایعات مس در اصفهان در سایت ضایعات کارا به توضیح آن می پردازیم.

در این مقاله در ابتدا شاهد توضیح و بررسی ضایعات مس و برنج خواهید بود و در ادامه تلاش شده تا بهترین خریدار ضایعات مس در شهر اصفهان بررسی گردد. چنانچه می خواهید ضایعات خود را بفروشید و یا این که بیش تر با  این نوع ضایعات و مزایای فروش آن آشنا شوید پیشنهاد می شود که به ادامه ی  این مطلب توجه نمایید.

تعریف ضایعات

کلمه ی ضایعات جمع واژه ی ضایعه می باشد. ضایعه در لغت به معنای شیء کهنه، فرسوده، خراب شده و… می باشد. اصل این لغت عربی بوده و معادل آن در فارسی واژه ی پسماند می باشد. البته کلمه ی پسماند زیاد کاربردی نیست و استفاده از همین واژه ی ضایعات مصطلح تر است. در واقع اگر بخواهیم تعریفی برای واژه ی ضایعات ارائه کنیم می توانیم این طور بیان کنیم که: هر گونه مواد دور ریختنی که قابلیت بازیافت را داشته باشند، ضایعات نامیده می شوند. البته گاهی دو واژه ی زائدات و ضایعات با هم اشتباه گرفته می شوند و یا به جای هم به کار می روند. در این رابطه می توان گفت که واژه ی زائده به مواد دور ریختنی اطلاق می شود که قابلیت بازیافت در آن ها وجود ندارد.

ضایعات مس

مس نام یک عنصر جدول تناوبی با نماد شیمیایی Cu (برگرفته از واژهٔ لاتین cuprum) است که عدد اتمی آن ۲۹ می باشد. فلز مس از جمله پرکاربردترین فلزات در صنعت می باشد. علت این کاربرد فراوان  ویژگی های منحصر به فرد آن است. از جمله مهم ترین این ویژگی های منحصر به فرد نیز می توان چکش خواری و رسانایی آن در زمینه ی گرما و الکتریسیته را نام برد. به دلیل همین ویژگی ها از این فلز در موارد گوناگونی چون تهیه ی سیم ها، لوله ها، شیرآلات، مصالح ساختمان، رادیاتور خودروها، دستگیره های در، انواع ظروف، سازهای موسیقی و… استفاده می گردد.

پس از فولاد، مس بیش ترین حجم تولید را دارا نی باشد. ضایعات مس به هر گونه لوازم مسی مانند سیم ها، شیرآلات مسی، ظروف مسی و… خراب و قدیمی و یا به طور کلی غیر قابل استفاده گفته می شود. این فلز به شکل های مختفی مورد استفاده قرار می گیرد. پس مسلما قیمت و ارزش این اشکال نیز باهم متفاوت می باشد. اگر به طور کلی بخواهیم ضایعات مس را دسته بندی کنیم می توان آن ها را در دسته های ضایعات سیم ها و کابل های بدون روکش، ضایعات مس آسیابی (پودری)، ضایعات مس ذوبی و ضایعات کابل و سیم روکش دار  تقسیم بندی نمود.

خرید انواع ضایعات با نرخ روز توسط ضایعات کارا

سیم ها و کابل های مسی نیز خود به انواع مختلفی از جمله کابل قرمز، کابل مشکلی، سیم های افشان و تسمه های مسی تقسیم بندی می شوند. ضایعات مس آسیابی(پودری) از خرده ها و تکه های سیم ها و کابل های روکش دار تشکیل می شود. ضایعات مس ذوبی نیز به ضایعاتی گفته می شود که همراه با مس ناخالصی هایی نیز به همراه خود دارند. به همین دلیل تنها مخصوص ذوب کردن می باشند.

در این مطلب بیشتر بخوانید: خریدار ضایعات مس

ضایعات برنج

فلز برنج آلیاژی از روی و مس می باشد. برنج رنگی تقریباً زرد دارد که شبیه به رنگ طلا است و در برابر کدر شدن و لکه‌دار شدن مقاوم بوده و به راحتی اکسید نمی‌شود. البته رنگ آن می تواند با توجه به درصد فلزات تشکیل دهنده یآن متفاوت باشد. با توجه به درصد روی و مس موجود در این آلیاژ، می توان آن را در دسته بندی های متفاوتی قرار داد که ویژگی ها آن نیز باهم متفاوت است. از انواع مختلف برنج می توان به این موارد اشاره نمود: برنج دریاسالار، برنج آلفا، برنج بتا، برنج آلفا بتا، برنج سربی، برنج آلومینیومی، برنج آرسنیکی، برنج فشنگی، برنج معمولی، برنج عالی، برنج پست، برنج دریایی، برنج سفید، برنج طلایی.

مسلما اگر کمی در منزل خود جست و جو کنید نمونه هایی از کاربرد برنج را مشاهده خواهید نمود. از جمله ی این نمونه ها می توان به برخی از پنجره‌های مشبک سازی شده، جواهر آلات، سخت افزار‌های ردیابی،  مدال‌های ورزشی، شیرآلات، ظروف برنجی، بدنه‌ی خودکار‌ها، لوازم آرایشی، اجزا و چرخ‌دنده‌های ساعت، کنتور‌های برق، لوله‌ها و … اشاره نمود. گاهی اوقات لوازم برنجی شما قدیمی شده و یا به دلایلی غیر قابل استفاده می گردند. در این صورت می توان گفت که اصطلاحا به ضایعات برنجی مبدل گشته اند. برای مثال ممکن است ظروف برنجی شما قدیمی شده باشند و دیگر تمایلی به استفاده از آن ها نداشته باشید. یا این که لوله های برنجی شما بر اثر آسیب هایی دچار نشتی شده باشد و غیرقابل استفاده شده باشند.

موارد استفاده از آلیاژ برنج

برنج یکی از پرکاربرد‌ترین مواد در صنعت می باشد. در ادامه ی مطلب به برخی از مهم‌ترین کاربرد‌های فلز برنج می‌پردازیم:

 • استفاده در دکوراسیون داخلی (به سبب درخشانی و رنگ زیبای برنج)
 • به کار بردن در ساز‌های موسیقی(به دلیل خاصیت صداسازی برنج)
 • استفاده در دستگیره‌ها و مکان‌های مستعد آلودگی(به علت وجود مس، این آلیاژ خاصیت ضد میکروب دارد.)
 • مورد استفاده در انواع ظروف برنجی(طب سنتی ایرانی این فلز را به خاطر ویژگی‌های موثر بر سلامتی‌ گزینه‌ی مناسبی برای تولید انواع ظروف برنجی ایرانی می‌داند)
 • به کار بردن در ساخت زیور آلات برنجی(رنگ طلایی و درخشان این آلیاژ، قیمت پایین و چکش خواری سبب این استفاده می‌گردد)

 

ضایعات کارا خریدار ضایعات مس در اصفهان با تسویه ی به موقع

روش تشخیص فلز مس و برنج از یک دیگر

با توجه در تفاوت قیمت های فلزات، و شباهت های ظاهری آن ها بهتر است با توجه به ملاک هایی توانایی تشخیص این این فلزلات را از هم پیدا نمایید. برای مثال ساده‌ترین روش تشخیص مس از برنج دقت به تفاوت رنگ این دو ماده می باشد. مس طیف رنگی از قرمز آتشین دارد اما فلز برنج به طلایی متمایل است. البته به دلیل تفاوت طیف رنگ آلیاژ برنج به دلیل تفاوت میزان خلوص آن این روش دقیق نیست. بنابراین می توان میزان سختی این فلزات را مورد سنجش قرار داد. سختی آلیاژ برنج از فلز مس بسیار بالا‌تر است و شما می‌توانید با چند ضربه مقدار این سختی را تشخیص دهید. اگر فلزاتی که در دست دارید ضخیم و توپر می باشند می‌توانید از روش تولید صدا در آنها هم استفاده کنید. از آنجا که می‌دانیم مس نرم‌تر از برنج است پس صدایی که تولید می‌کند نیز کمتر است.

برای تشخیص برنج از طلا نیز باید به این نکات توجه داشته باشید که فلز طلا درخشانی و چگالی  بیشتری نسبت به آلیاژ برنج دارد. هم چنین اصطکاک فلز طلا روی سطحی سرامیکی ردی طلایی رنگ و برنج ردی سیاه را ایجاد می‌کند. هم چنین فلز طلا به هیچ وجه زنگ زده یا اکسید نمی‌شود. از این رو اگر آثاری از زنگ زدگی در سطح شی‌ء مد نظر خود دیدید باید به طلا بودن آن شک کنید.

ضایعات کارا خریدار ضایعات مس در اصفهان +تسویه ی نقدی

فروش ضایعات در اصفهان

شهر اصفهان، پس از تهران و مشهد سومین شهر پرجمعیت ایران محسوب می شود. جمعیت زیاد افراد، موجب تولید زباله های زیاد نیز می شود. وقتی حجم زباله ها زیاد باشد انرژی بیش تری برای نابود کردن آن ها مورد نیاز است. هم چنین نابود کردن زباله ها باعث آلوده کردن محیط زیست و هوا نیز می شود. برای حل این مشکلات یک راه حل اساسی به نام بازیافت وجود دارد. زباله هایی که قابلیت بازیافت را دارند، ضایعات و یا پسماند نامیده می شوند.

بازیافت ضایعات علاوه بر حل مشکلات ناشی از نابود کردن زباله ها موجب صرفه جویی در منابع اولیه نیز می شود. اگر ساکن شهر اصفهان می باشید و دغدغه ی تامین مواد اولیه ی صنایع و پیشرفت صنعت در کشور ، کمک به حفظ محیط زیست، کمک به کاهش آلودگی هوا و… را دارید می توانید با فروش ضایعات خود کمک بزرگی به انجام فرایند بازیافت نمایید. البته لازم به ذکر است که فروش ضایعات شما موجب ایجاد درامدی برای شما نیز می شود.

خریدار ضایعات مس در اصفهان

برای فروش ضایعات خود در شهر اصفهان تنها کافی است تا با خریداران ضایعات تماس بگیرید تا در اسرع وقت به شما مراجعه نموده و ضایعات شما را خریداری نمایند. برخی از خریداران ضایعات مانند خریداران ضایعات کارا به صورت رایگان به همه ی نقاط کشور، از جمله اصفهان مراجعه کرده و ضایعات شما خریداری می کنند. در این صورت دیگر نیازی نیست تا وقت و هزینه ی اضافی صرف کنید و تنها با یک تماس می توانید صاحب درامید شوید.

ضایعات کارا خریدار انواع ضایعات در اصفهان

قیمت ضایعات مس در اصفهان

قیمت ضایعات با توجه به نوع آن ها می تواند متفاوت باشد. ضایعات فلزی دارای ارزش بیش تری به نسبت سایر مواد می باشند بنابر این قیمت آن ها نیز بالاتر است. در بین ضایعات فلزات نیز انواع پرکاربرد آن ها مانند ضایعات مس و برنج دارای قیمت بالاتری به نسبت سایر فلزات اند. البته خلوص این فلز ها در ضایعات نیز بر قیمت آن ها تاثیر گذار است. برای محاسبه ی قیمت ضایعات خود می توانید وزن خالص ضایعات فلزی را در قیمت آن ها به نرخ روز ضرب کنید و قیمت را به دست آورید.

البته باید توجه داشته لاشید که به دلیل واسطه هایی برای خرید ضایعات، معمولا خریداران ضایعات را به نرخ روز نمی خرند. اما خریداران ضایعات کارا این امکان را به شما می دهند که ضایعات خود را به نرخ روز و به بالاترین قیمت بفروشید. اگر می خواهید اطلاعات بیش تری در این رابطه کسب نمایید و یا نیاز به مشاوره در این زمینه دارید تنها کافیست با شماره ی درج شده پایین صفحه تماس برقرار کنید.

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

  ترک یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند*

  تماس بگیرید (کلیک کنید)