خریدار ضایعات مس در اهواز

خریدارضایعات مس در اهواز

 خریدار ضایعات مس در اهواز در سایت ضایعات کارا به توضیح آن می پردازیم.

 

در این مقاله ابتدا قرار است توضیحات مختصری در رابطه با مس و ضایعات مسی را مشاهده فرمایید. و سپس تلاش شده تا در رابطه با فروش ضایعات مس در شهر اهواز (نحوه ی فروش ضایعات مس در اهواز، خریداران ضایعات مس در اهواز، قیمت ضایعات مس در اهواز و…) اطلاعاتی در اختیار شما قرار گیرد. در صورتی که ساکن شهر اهواز می باشید و قصد فروش ضایعات مس و یا سایر انواع ضایعات خود را دارید و یا این که تنها خواستار بالا بردن اطلاعات خود در این زمینه می باشید، پیشنهاد می شود که ادامه ی مطلب را مطالعه فرمایید.

مس

شاید جالب باشد بدانید که اولین فلز مورد استفاده ی انسان ها فلز مس می باشد. این قضیه از جایی منشا می گیرد که قدمت وسایل مسی ساخته ی انسان ها به ۸۷۰۰ سال قبل از میلاد باز می گردد. رنگ مس تقریبا قرمز می باشد. این فلز قرمز رنگ ویژگی های متنوعی دارد که به دلیل همین ویژگی ها، استفاده ی فراوانی از آن ها می گردد.    از جمله ویژگی های مهم آن می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • دارای خاصیت چکش خواری می باشد.
 • رسانایی حرارتی بالا
 • رسانایی الکتریکی بالا
 • مقاومت بالا نسبت به خوردگی
 • مقاومت بالای زیستی
 • حفظ خواص الکتریکی و مکانیکی در دماهای تبرید

ضایعات کارا بهترین خریدار ضایعات مس

ضایعات مس

اگر کمی به اطراف خود توجه نمایید می توانید کاربرد های فراوانی از فلز مس و یا آلیاژ های آن را مشاهده نمایید. از جمله ی این وسایل می توان به انواع ظرف و ظروف مسی، مجسمه هایی که از جنس مس و یا آلیاژ های آن می باشند، شیرآلات مسی، لوله های مسی و… اشاره نمود. اکثر این وسایل پس از مدتی استفاده، دیگر قابلیت های قبل را ندارند و غیر قابل استفاده می شوند. برای مثال شیرآلات مسی شما ممکن است بعد از چند سال استفاده دیگر درخشش و زیبایی سابق را نداشته باشد و یا حتی در برخی از قسمت های آن شکستگی و خرابی هایی مشاهده نمایید. در این صورت اصطلاحا گفته می شود که شیرآلات شما به ضایعات تبدیل شده اند.

منظور از ضایعات مواد غیر قابل استفاده ای است که قابلیت بازیافت دارند. وسایل و ابزارآلات مسی نیز به دلیل وجود فلز مس در ساختار آن ها قابلیت بازیافت دارند. در واقع تمام فلزات را می توان به میزان نامحدودی بازیافت نمود. البته بازیافت تنها شامل ضایعات فلزی نمی باشد و اکثر مواد دیگر نیز قابلیت بازیافت دارند. اما ارزش ضایعات فلزی به خصوص مس بیش تر از ضایعات دیگر می باشد.

انواع ضایعات مس

ضایعات مس را می توان از جنبه های مختلف به دسته های مختلفی تقسیم بندی نمود. یکی از این دسته ها نحوه ی تولید این ضایعات می باشد. از این لحاظ ضایعات به دو دسته ی ضایعات جدید وضایعات قدیم قابل تقسیم می باشند. ضایعات جدید در فرآیند ساخت و تولید ایجاد شده‌اند. در واقع این ضایعات اضافات یا قسمت های غیر قابل استفاده ای می باشند که در فرایند تولید محصول دیگری حاصل می شود. ضایعات قدیمی نیز از مصرف کنندگان به دست آمده‌اند و عمر مفید آنها به پایان رسیده است.

در این مطلب بیش تر بخوانید: خریدار ضایعات مس

ضایعات کارا بهترین خریدار ضایعات مس در اهواز

فواید بازيافت ضایعات مس

بازیافت ضایعات فلزی و تهیه ی فلز مس از آن ها دارای فواید بسیاری می باشد. در ادامه ی مطلب تلاش گردیده تا به تعدادی از فواید مهم آن اشاره شود.

صرفه جویی در منابع

تا امروز، تنها 12 تا 13 درصد از تمام ذخيره های شناخته شده معدنی، استخراج شده است. با اين حال بايد به فکر نگهداری از منابع معدني باقی مانده بود و بهترين راه، بازيافت مواد معدني است. علاوه بر این باید دقت داشت که دور ریختن این منابع با ارزش به نوبه ی خود نوعی اسراف محسوب می گردد.

 قيمت مس

بازیافت ضایعات مس به نوعی استفاده ی دوباره از وسایل دور ریختنی می باشد. این به این معنی است که نیازی نیست تا هزینه ی زیادی برای تهیه ی مواد اولیه صرف نمود. و به این ترتیب می توان موجب کاهش قیمت کلی مس شد.

صرفه جويی در مصرف انرژی

در صورتی که بخواهیم یک میزان معین مس را از معدن به دست آوریم لازم است انرژی زیادی صرف کنیم. در صورتی که با صرف تنها 15 درصد از این انرژی می توان توسط بازیافت، همین مقدار مس را تولید نمود. هم چنین در صورت عدم بازیافت ضایعات، لازم است آن ها را از بین برد. از بین بردن ضایعات نیز خود نیاز به صرف انرژی و هزینه دارد که توسط بازیافت می توان از صرف این انرژی نیز جلوگیری نمود.

کمک به حفاظت از محيط زيست

درطي استخراج و تصفيه فلزات گازها و گرد و غبارهايی در هوا منتشر میشود. هم چنین در فرایند از بین بردن ضایعات نیز شاهد انتشار آلودگی هایی در محیط زیست می باشیم. اما در بازيافت فلزات هيچ گونه آلودگی منتشر نمی شود. بنابراين می توان گفت که  بازيافت مواد به سلامتی محيط زيست نيز کمک می نمايد.

خریدار ضایعات مس در اهواز

بازیافت مس از ضایعات الکترونیکی

میزان ضایعات الکترونیکی در سطح جهان فقط در پنج سال دو برابر شده است. یعنی به صورت آماری می توان گفت که میزان آن از حدود 20 میلیون تن به 40 میلیون تن در سال رسیده است. رشد سریع پسماندهای الکترونیکی به دلیل تأثیرات منفی که بر محیط زیست دارد بسیار نگران کننده است. می توان این نوع ضایعات را بازیافت نموده و علاوه بر کسب منافع زیادی از بازیافت آن ها، از مشکلات حاکی از رشد این نوع ضایعات نیز پیش گیری کرد.

فروش ضایعات مس در اهواز

بازیافت ضایعات از جمله ضایعات فلزات با ارزشی هم چون مس، فواید زیادی به دنبال دارد. که در مطالب پیشین به آن ها اشاره شد. برای بهره مندی از این فواید لازم است ضایعات، به خریداران ضایعات فروخته شوند. خریداران ضایعات، آن ها را جمع آوری نموده و به مراکز بازیافت می برند. البته فروش ضایعات می تواند به جز این موارد برای فروشنده ی آن نیز سودمند باشد. شما به عنوان یک فرد جامعه مطمئنا در خانه و یا حتی محل کار خود با انواع ضایعات مختلف سر و کار داشته اید. این ضایعات برای شما کارایی و استفاده ای ندارند و فقط موجب  اشغال فضای اضافی در منزل شما می گردند.

در اکثر مواقع شما وقتی حس می کنید این وسایل فضای زیادی را اشغال نموده اند، تصمیم به دور ریختن آن ها می گیرید. در این صورت ضروری است بدانید که به جای دور ریختن این ضایعات می توانید بدون صرف هیچ وقت و هزینه ای، ضایعات خود را فروخته و صاحب درامد شوید. اگر ساکن شهر اهواز می باشید و قصد فروش ضایعات خود را دارید پیشنهاد می شود که به ادامه ی مطلب توجه نمایید.

خریدار ضایعات مس در اهواز

شما می توانید به راحتی و حتی بدون خروج از منزل خود، ضایعات خود از جمله ضایعات مس رابه خریدئاران ضایعات فروخته و صاحب درامد شوید. شرکت ضایعات کارا این امکان را به وجود آورده است که ساکن هر شهری از کشور، از جمله شهر اهواز باشید، بتوانید تنها با یک تماس، موفق به فروش ضایعات خود گردید. خریداران ضایعات کارا تنها با یک تماس از سوی شما، در سریع ترین زمان ممکن به شما مراجعه نموده و انواع ضایعات شما، از جمله ضایعات مس را با بالاترین قیمت خریداری می کنند.

شاید این مطلب برای شما جالب باشد: خریدار ضایعات مس در بوشهر

در صورتی که در رابطه با فروش ضایعات خود نیاز به کسب اطلاعات بیش تری هستید نیز می توانید با شماره ی درج شده در قسمت پایین سایت تماس حاصل فرمایید. مشاوران ضایعات کارا با پشتیبانی 24 ساعته آماده ی پاسخ گویی به شما می باشند.

 

ضایعات کارا خریدار انواع ضایعات در اهواز +مراجعه در سریعترین زمان ممکن

بهترین خریدار ضایعات مس در اهواز

مسلما شما برای فروش ضایعات خود به دنبال بهترین خریدار ضایعات می گردید. با فروش ضایعات خود به یک خریدار مناسب می توانید ضایعات خود را با بهترین قیمت ها به فروش رسانده و از درامد مناسبی بهره مند گردید. برای یافتن بهترین خریدار ضایعات می توانید به  ملاک هایی مانند خرید ضایعات با بالاترین قیمت، تسویه ی نقدی و سریع، مراجعه ی سریع، قابل دسترس بودن، خرید عمده  و جزئی و… توجه نمایید.

قیمت ضایعات مس در اهواز

قیمت و ارزش ضایعات مس به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله ی این عوامل می توان به میزان خلوص مس موجود در آن ها اشاره نمود. هنگام وزن کردن و تعیین قیمت این نوع از ضایعات باید به وجود آن ناخالصی ها دقت کافی نمود.بدیهی است که خلوص بالاتر مس موجب بالا رفتن قیمت ضایعات آن نیز می شود. علاوه بر این برای تعیین قیمت ضایعات باید به آلیاژ بودن و یا عدم آلیاژ بودن مس به کار رفته در ضایعات نیز توجه کافی کرد. زیرا در آلیاژ های مس مانند برنج، شاهد وجود درصد کم تری از مس می باشیم که همین موضوع موجب کاهش ارزش آن به نسبت ضایعاتی که مس خالص دارند می باشد. زیرا ارزش و قیمت فلز مس به نسبت سایر فلز ها بالاتر می باشد.

بدیهی است که قیمت ضایعات مس به قیمت کیلویی مس بستگی داشته باشد. قیمت کیلویی مس نیز خود به عوامل مختلفی وابسته می باشد. از عوامل موثر بر قیمت مس نیز می توان به موارد میزان دسترسی به منابع طبیعی در هر منطقه، قیمت مس در بازار های بین المللی و جهانی، تغییرات قیمت نفت، شرایط بازار هدف، شاخص بورس و… اشاره نمود.

3.9/5 - (62 امتیاز)

  ترک یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند*

  تماس بگیرید (کلیک کنید)