خریدار ضایعات کابل

بهترین خریدارضایعات کابل

بهترین خریدار ضایعات کابل در سایت ضایعات کارا به توضیح آن می پردازیم.

در این مقاله تلاش شده تا پس از توضیحاتی راجع به ضایعات کابل و لزوم بازیافت آن ها به معرفی ویژگی های بهترین خریدار ضایعات کابل پرداخته شود. چنانچه می خواهید ضایعات کابل خود را بفروشید و یا این که بیش تر با نوع این نوع ضایعات و مزایای فروش آن آشنا شوید بهتر است این مطلب را دنبال کنید.

ضایعات کابل

حتما برای شما هم پیش آمده است که دستگاه های الکترونیکی موجود در منزلتان خراب شوند. اگر این خرابی جدی باشد مجبور به تهیه ی دستگاه های جدیدی می باشید. در این صورت شما به جز دستگاه های از کار افتاده ی خود با حجم انبوهی از سیم ها و کابل ها مواجه شده اید که غیر قابل استفاده بوده اند. گاهی نیز سیم ها و کابل های رابط بعد از مدتی خراب می شوند و مجبور به تعویض آن ها می شوید. هم چنین ممکن است، محل کار شما طوری باشد که با خرده سیم ها و کابل های انبوهی مواجه شوید که کارایی خاصی ندارند.

در تمام این موارد، شما با ضایعات کابلی مواجه می باشید که برای شما دارای خاصیت و کاربردی نمی باشند و شما ممکن است آن ها را دور بریزید. اما جالب است بدانید که این ضایعات فواید بسیاری دارند که از آن ها بی خبر می باشید. شما می توانید این ضایعات را به خریداران آن بفروشید. به این ترتیب به بهره مندی صنعت از فواید این نوع ضابعات کمک خواهید نمود. هم چنین لازم است بدانید که دور انداختن این ضایعات موجب ایجاد آلودگی ها و مشکلات فراوانی نیز می گردد.

ضایعات در لغت به معنی هر چیزی است که غیر قابل استفاده می باشد. در رابطه با کابل نیز می توان گفت به هر گونه سیم و یا کابلی که غیر قابل استفاده باشد، ضایعات کابل گفته می شود. ضایعات کابل خود به چند دسته تقسیم می گردند که در ادامه ی مطلب به توضیح آن ها و لزوم فروش این ضایعات به بهترین خریدار ضایعات کابل پرداخته می شود.

انواع ضایعات کابل

ضایعات کارا با تسویه ی فوری به عنوان بهترین خریدار ضایعات کابل شناخته می شود.

  • کابل قرمز

این نوع سیم ها، مفتول های مسی بدون روکش می باشند.

  • کابل سیاه:

این نوع سیم ها نیز همان کابل قرمز می باشند که بر اثر عواملی مانند مجاورت با هوا، نور خورشید، رطوبت و… در طی مدت طولانی و یا در اثر سوختن به این رنگ در آمده اند.

  • سیم قرمز شرکتی (افشان):

این نوع سیم ها معمولا حاصل از زائدات می باشد که در پروسه تولید کارخانجات سیم و کابل تولید می‌شود.

خرید انواع ضایعات از جمله ضایعات کابل توسط شرکت ضایعات کارا

  • ضایعات سیم و کابل روکشدار مسی:

این نوع ضایعات از سیم ها و کابل های روکش دار به وجود می آید. این نوع سیم ها و کابل ها معمولا در همه ی خانه ها یافت می شوند به همین دلیل احتمال تولید ضایعات آن بیش تر می باشد. از جمله ی این نوع سیم می توان به سیم های آنتن، سیم های شارژر، سیم های سه راهی، سیم های تلفن و… اشاره نمود.

با ضایعات کابل ها چه کنیم؟

اکثر افراد هر گونه ضایعات خود  از جمله سیم ها و کابل ها را بدون هیچ گونه توجه به احتمال آسیب های جدی به محیط زیست، دور می ریزند. اما شاید جالب باشد بدانید که بازیافت ضایعات کابل ها بسیار اهمیت دارد. در بازیافت ضایعات کابل ها و سیم ها علاوه بر مس و سایر فلزات به کار رفته در سیم ها،  بازیافت روکش های کابل نیز از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد. در روش های قدیمی، برای بازیافت کابل ها آن ها را می سوزاندند. به این ترتیب پلاستیک موجود در روکش ها ذوب می شد و فلز کابل ها قابل بازیافت می شدند. اما امروزه از این روش استفاده نمی شود. زیرا اولا سوزاندن پلاستیک های کابل موجب آزاد شدن گازهای سمی و خطرناک می گردد. ثانیا می توان خود روکش ها را نیز بازیافت کرده و از اسراف آن ها جلوگیری نمود.

فواید بازیافت ضایعات کابل

بازیافت ضایعاتکابلی فواید بسیار زیادی به همراه دارد اما مهم ترین فایده ی آن جلوگیری از اسراف شدن و صرفه جویی می باشد. با بازیافت می توان از ضایعاتی که قابل استفاده نیستند، دوباره استفاده نمود و به این ترتیب در استفاده از مواد اولیه صرفه جویی نمود. با صرفه جویی در مواد اولیه اقتصاد پیشرفت چشم گیری می کند. علاوه بر این ها، همان طور که ذکر شد، از بین بردن زباله ها به خصوص ضایعات کابل و سیم، با دردسر و خطراتی همراه است. از جمله ی این خطرات می توان به آلوده شدن محیط زیست و هوا اشاره نمود. به این ترتیب بازیافت ضایعات کابل و سیم موجب جلوگیری از آلوده شدن هوا، جلوگیری از آسیب به اکوسیستم و محیط زیست، کاهش خطر گرم شدن کره ی زمین، پیش گیری از مصرف انرژی بیهوده برای نابود کردن آن ها و… می شود.

 

شرکت ضایعات کارا بهترین خریدار در زمینه ی ضایعات

مواد تشکیل دهنده ی کابل ها

کابل ها و سیم ها معمولا از دو قسمت فلز و روکش تشکیل شده اند. قسمت فلزی معمولا از جنس مس یا آلومینیم می باشد. البته این فلزات می توانند همراه با فلزات دیگری به صورت آلیاژ نیز به کار روند.  در بازیافت فلزات هیچ محدودیتی وجود ندارد. یعنی می توان آن ها را حتی میلیون ها بار نیز بازیافت کرد. با بازیافت چندین باره ی این فلزات می‌توان تا حد زیادی از انتشار گازهای گلخانه‌ای پیش گیری نمود. این گاز ها از تولید فلزات از مواد خام به وجود می آیند. هم چنین این فلزات از جمله منابع تجدید ناپذیر به شمار می روند. می‌توان با بازیافت آن ها به حفظ منابع طبیعی زمین یاری نمود.

قسمت روکش کابل ها به طور معمول از جنس پلی وینیل کلراید یا pvc ساخته می‌شود. در گذشته این روکش ها بازیافت نمی شدند بلکه توسط روش هایی از جمله سوزاندن از بین می رفتند. اما امروزه در برخی کارخانه ها توانایی بازیافت کردن آن ها وجود دارد. بازیافت این روکش ها فواید فراوانی به همراه دارد. از جمله ی این فواید می توان اشاره کرد که تولید pvc از مواد خام هزینه بالایی به همراه دارد. پس بازیافت آن منافع مالی زیادی به دنبال خواهد داشت. علاوه بر این، از بین بردن این ماده توسط راه هایی مانند رها کردن آن در طبیعت  و یا سوزاندن آن خطرات فراوانی به همراه دارد که بازیافت آن از این خطرات جلوگیری می نماید.

خریدار ضایعات کابل

بازیافت کابل ها علاوه بر فواید فراوانی که به همراه دارد از بروز خطرات زیادی نیز پیش گیری می نماید. پس بازیافت آن در صنعت و برای کارخانجات ها بسیار مقرون به صرفه می باشد. البته شما نیز به عنوان مصرف کننده، می توانید از سود حاصل از بازیافت این ضایعات بهره مند شوید.

این بهره مندی به این صورت است که شما هرگونه ضایعات کابل و سیم را که در منزل و یا حتی در محل کار خود دارید، جمع آوری نموده و به افراد و یا کارخانه های خریدار ضایعات کابل بفروشید. این کار مانند زدن چند تیر با یک نشان می باشد. زیرا شما از طرفی به پیشرفت صنعت و اقتصاد کمک نموده اید و هم چنین، با فروختن این ضایعات از درامدی بهره مند شوید. علاوه بر این ها از آلوده شدن محیط زیست بر اثر از بین بردن این ضایعات نیز جلوگیری نموده اید. دقت داشته باشید که شما علاوه بر ضایعات کابل می توانید سایر ضایعات خود را به خریدارانی از جمله خریدار ضایعات تیر آهن، خریدار ضایعات بشکه، خریدار ضایعات میلگرد، خریدار ضایعات کامپوزیت و… فروخته و هزینه ی آن را دریافت نمایید.

بهترین خریدار ضایعات کابل

زمانی که صحبت از خرید و فروش به میان می آید، همه ی فروشندگان تمایل دارند بهترین خریدار را انتخاب نمایند. خرید و فروش ضایعات از جمله ضایعات کابل نیز از این قضیه مستثنی نیست. پیدا کردن بهترین خریدار همواره کار ساده ای نمی باشد. اما شما می توانید با توجه به یک سری از خصوصیات خریداران، تشخیص دهید که فروش به آن ها به صرفه است یا خیر. در ادامه ی مطلب به چند نمونه از این خصوصیات اشاره می شود.

تسویه ی فوری در محل توسط ضایعات کارا

تسویه ی نقدی و به موقع

یکی از مهم ترین دلایل شما برای فروش انواع ضایعات خواد، کسب درامد از آن می باشد. پس اولویت را همیشه با خریدارانی قرار دهید که سریع ترین تسویه را انجام می دهند. در تسویه هایی که به زمان بعد از فروش موکول می شوند، معمولا فراموش شده و انجام نمی پذیرند.

بالاترین و به روز ترین قیمت

در خرید و فروش ضایعات نیز باید مانند خرید و فروش سایر لوازم عمل کرد. منظور از این جمله این است که به دلیل ضایعات بودن این مواد، از ارزش آن ها کاسته نشود. زیرا همین ضایعات، بازیافت می شوند و استفاده های فراوانی از آن ها می شود. ضایعات کابل نیز مانند سایر ضایعات از جمله ضایعات آهن، ضایعات سرب، ضایعات چدن، ضایعات برنج و…  دارای قیمت مشخصی می باشد. شما می توانید ضایعات کابلی خود را به خریداری بفروشید که ضایعات شما را با نرخ روز خریداری می نماید.

دسترسی راحت

گاهی حمل و جابجایی این ضایعات کابلی، به خصوص اگر در حجم بالایی باشند، دشوار می باشد. برای این که بهترین شرایط فروش را داشته باشید لازم است خریداری را انتخاب نمایید که از لحاظ مکانی به محل زندگی شما نزدیک باشد. البته برخی خریداران به آدرس شما مراجعه می نمایند و ضایعات شما را تحویل می گیرند. در این صورت شما بدون نیاز به هیچ گونه زحمتی برای جابجایی ضایعات و تنها با یک تماس می توانید از   کسب درآمد نمایید.

امکان خرید جزئی

برخی از خریداران ضایعات کابل، تنها ضایعات در حجم های اندوه را خریداری می کنند و امکان خرید ضایعات جزئی توسط آن ها موجود نمی باشد. به همین دلیل اگر میزان ضایعات کابل و سیم شما زیاد نیست، لازم است به دنبال خریدارانی باشید که علاوه بر خرید کلی، جزئی نیز خرید می کنند.

 

4.7/5 - (35 امتیاز)

    ترک یک پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند*

    تماس بگیرید (کلیک کنید)