خریدار ضایعات کامپوزیت

خریدار ضایعات کامپوزیت و ورق های کامپوزیتی

ورق کامپوزیت آلومینیوم شامل دو لایه ورق آلومینیوم با ضخامت 3 تا 0.5 میلی متر و لایه ای از مواد پلی اتیلن با ضخامت 3 تا 5 میلی متر است. لایه بیرونی دارای یک پوشش رزین اپوکسی و یک لایه PVDF برای تثبیت رنگ است. سطح ورق کامپوزیت آلومینیوم با یک لایه دیگر محافظت می شود. ورق کامپوزیت آلومینیوم بیشتر با خریدار ضایعات کامپوزیت سر و کار دارد.

ورق کامپوزیت آلومینیوم بسته به ضخامت، نوع آلیاژ آلومینیوم لایه ها، نوع رنگ مورد استفاده در پوسته خارجی و نوع مواد استفاده شده در لایه میانی، تنوع زیادی به ورق های ذکر شده می دهد که هر یک از آنها دارای کیفیت و کاربرد خاصی است.

مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی محیطی (رطوبت، گرما و نور خورشید) یکی از بارزترین ویژگی های ورق آلومینیوم کامپوزیت در برابر شرایط محیطی است. در کشورهای گرمسیری و مرطوب، ورق های آلومینیوم کامپوزیت به دلیل وجود پلی اتیلن فشرده بی رقیب هستند. ورق کامپوزیت آلومینیوم بهترین عایق حرارتی است که در اتلاف انرژی ساختمان صرفه جویی می کند، همچنین به دلیل سطح بسیار صاف و صیقلی نور خورشید و کمترین گرمای خورشید را جذب و منعکس می کند. همچنین ورق آلومینیوم یکی از مقاوم ترین فلزات در برابر رطوبت است و زنگ نمی زند و تغییر رنگ آن در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی نما کمتر است.

خریدار ضایعات میلگرد

مزایای ورق های کامپوزیتی و معایب های آن ها

مزایای ورق های کامپوزیت آلومینیومی

ورق کامپوزیت مزایایی را در خود دارد که خریدار ضایعات کامپوزیت به آن توجه بسیاری می کند. در ادامه با مزایای ورق ها می پردازیم.

سبک

نکته مهم که خریدار ضایعات کامپوزیت به آن توجه دارد این است که ورق های کامپوزیتی وزن بسیار کمی دارند و حدود 6 تا 8 کیلوگرم در متر مربع هستند. این وزن در مقایسه با دیگر نمای ساختمان مانند سنگ، شیشه، آجر و .. بسیار کمتر است.

انعطاف پذیری

یکی از ویژگی هایی که خریدار ضایعات کامپوزیت به آن توجه دارد انعطاف پذیری و شکل پذیری ورق های کامپوزیتی است. با استفاده از این ورق ها، هیچ محدودیتی در طراحی و اجرا وجود ندارد. طراحان می توانند طرح های پیچیده و خاصی را طراحی کنند بدون اینکه نگران اجرای آن ها باشند.

تنوع در طرح و رنگ

ورق های کامپوزیت در طرح های مختلف مانند سنگ، چوب، آینه، خراشیده و .. تولید می شوند از نظر طیف رنگی ورق های کامپوزیت می توان گفت هیچ محدودیتی وجود ندارد و در تنوع رنگی زیادی تولید می شود.

قابلیت تعویض پنل ها

با توجه به اینکه پنل های کامپوزیت به صورت جداگانه نصب می شوند، در صورت بروز هرگونه مشکل در نما، می توان هر پنل را جداگانه تعویض یا تعمیر کرد.

انواع ورق های کامپوزیت از نظر مقاومت در برابر آتش

ورق های معمولی با مواد پلی اتیلن

این ورق ها از مواد معمولی پلی اتیلن به عنوان هسته ورق استفاده می کنند که هیچ مقاومتی در برابر آتش ندارد. مهمترین دلیل تولید و عرضه این ورق ها صرفه اقتصادی آن ها است.

ورق های کامپوزیت آلومینیوم آهسته سوز

این ورق ها نیز از پلی اتیلن ساخته شده اند، اما با اضافه شدن تعدادی ترکیب دیگر، این ورق ها تا حدودی در برابر آتش و شعله مقاوم هستند.

خریدار عمده ضایعات آهن

ورق های کامپوزیت آلومینیوم نسوز

در ساخت این ورق ها از مواد معدنی به عنوان هسته ورق به جای پلی اتیلن استفاده می شود. این مواد نسبت به مواد پلی اتیلن کاملاً در برابر آتش مقاوم هستند. البته ناگفته نماند که قیمت این ورق ها از سایر ورق ها بالاتر است.

انواع ورق های کامپوزیتی

انواع مارک های کامپوزیتی

از جمله مارک های موجود در بازار می توان به برندهایی مانند Premium Bond پرمیوم باند، آلوباند، میتسوبیشی، هیوندای، آلکوباند، آلوسوئیس، آلکواستون و … اشاره کرد. که خریدار ضایعات کامپوزیت از این برند ها استقبال خاصی می کنند.

کدام نوع ورق بهتر است ؟

این مورد بستگی به نیازهای پروژه و اختیار مشاور و پیمانکار و همچنین خریدار ضایعات کامپوزیت پروژه دارد. محدوده قیمت ورق آلومینیوم کامپوزیت در بازار متفاوت است و می توان از خریدار ضایعات کامپوزیت اطلاعات لازم را کسب کرد. این ورق از متری 100000 هزار تومان تا متر مربع 400000 هزار تومان و حتی بالاتر در دسترس است. به عنوان مثال، در یک پروژه کاری در بندر عباس از ورق های بسیار گران قیمت میتسوبیشی استفاده می شود که دلیل آن نیز رطوبت زیاد در بندر عباس است. اما در پروژه های دیگر در تهران و شهر های دیگر، بر اساس تجربه، از برند هایی مانند پرمیوم باند، آلومکس و آلو باند استفاده می شود.

برای راهنمایی بهتر در پروژه ای دیگر، باید از ورق های پرمیوم باند درجه یک فقط به دلیل نوع رنگ خاصی که طبق نقشه های موجود و دستور مشاور باید اجرا شود استفاده می شود. به طور کلی، با توجه به نیاز ها و مشخصات فنی پروژه خود، از مارک مناسب استفاده کنید و به یاد داشته باشید که افراد سود جو همیشه تقلب می کنند و مارک های اصلی را در بازار با قیمت پایین عرضه می کنند. پس حتما از مراکز خرید اصلی و معتبر سفارش دهید.

خریدار ضایعات کابل

انواع کامپوزیت و ورق های کامپوزیت

کاربردهای پنل کامپوزیت آلومینیوم

 • نمای ساختمان
 • باز سازی نمای قدیمی
 • دکوراسیون داخلی
 • پمپ بنزین ها
 • علائم فروشگاه
 • غرفه های نمایشگاهی
 • روکش سقف
 • ورق پانل کامپوزیت آلومینیوم با پوشش طیف (طیف رنگ)

طرح های ورق کامپوزیت

ورق های آلومینیوم کامپوزیت در طرح های مختلف تولید می شوند که این موضوع خریدار ضایعات کامپوزیت را به خود جذب می کند. البته که تنوع محصولات را افزایش می دهند و برای هر سلیقه ای طرحی مناسب وجود دارد.

خریدار ضایعات مس

انواع طرح ورق کامپوزیت عبارتند از:

 • انواع طرح های سنگی
 • طراحی سنگ
 • طرح آجری
 • ورق کامپوزیت طراحی فولادی
 • طرح های چوبی
 • نما کامپوزیت طرح شاین

کاربرد ورق آلومینیوم کامپوزیت

کاربرد ورق آلومینیوم کامپوزیت

می توان از ورق های کامپوزیت برای جلوه بهتر ساختمان های مسکونی و تجاری و همچنین برای پوشش دیوار ها و آسانسور های ساختمان و تزئین منحصر به فرد برای فضای داخلی ساختمان استفاده کرد. ورق های کامپوزیت در ساختمان هایی که دارای طبقات زیادی هستند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در ساختمان های بلند، یکی از مهم ترین عواملی که طراحی به آن توجه می کند، موضوع سبک ساختمان است. طراحان سعی در طراحی و اجرای ساختمان های سبک دارند زیرا از نظر استحکام و دوام بسیار بهتر هستند. یکی از قسمت هایی که در طراحی مورد توجه قرار می گیرد سبک آن است. ورق های کامپوزیتی به دلیل مزیت ها و به ویژه وزن کم یکی از بهترین مصالح برای نمای ساختمان های بلند مرتبه هستند.

ورق کامپوزیت با روکش نانو

در سطح نهایی این نوع ورق ها از نانو مواد استفاده می شود. نانو مواد به پوشش رنگ ورق ها اضافه می شوند. نانو مواد از جذب مواد معلق و ذرات معلق در هوا توسط ورقه ها جلوگیری می کند. این باعث می شود سطح ملحفه تمیز و براق باشد.

ورق کامپوزیت خراشیده

این ورق ها مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارند. طراحی نهایی سطح این ورق ها تیز است. این ورق ها به دلیل طراحی و شکل خاصی که دارند در دکوراسیون داخلی ساختمان ها استفاده می شوند.

ورق کامپوزیت طرح سنگ

روکش سطحی این نوع ورق کامپوزیت آلومینیومی تقریبا شبیه سنگ است. وقتی از این نوع ورق کامپوزیت در نمای بیرونی و در مواردی در فضای داخلی استفاده می شود. اگرچه ورق کامپوزیت آلومینیوم است، اما شبیه سنگ طبیعی است.

پوشش F.E.V.E.

یکی از جدیدترین فناوری های صنعت رنگ،(flouro ethylene vinyl ether) یا همان F.E.V.E است که در آن هسته پلی اورتان و پوشش پلیمری فلورین سطح براق ایجاد می کند و زیبایی و مقاومت بسیار بالایی دارد.

پوشش P.V.D.F

پوشش P.V.D.F (فلورو کربن) از رزین فلورو کربن، رنگدانه و حلال استر تشکیل شده است که تحت حرارت زیاد با مقاومت بسیار بالا در برابر هوا خشک می شود. این فناوری سال ها است که در ورق های کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرد.

پوشش ورق های کامپوزیت

پوشش پلی استر

پوشش پلی استر ساده ترین و ارزان ترین نوع رنگ روی ورق کامپوزیت آلومینیوم است. پوشش رنگ با استفاده از این روش بدون هیچ لایه محافظ اعمال می شود. ولی اکثرا از این ورق ها با این نوع پوشش رنگ در دکوراسیون داخلی ساختمان ها استفاده می شود. زیرا این پوشش در برابر آب و هوا و نور خورشید آسیب پذیر است.

قیمت نمای کامپوزیت

قیمت نمای کامپوزیت به اقلام مختلفی مانند نوع ورق، نوع طراحی نما، روش نصب ورق کامپوزیت، میزان قوطی های استفاده شده در نمای ساختمان، میزان و حجم پروژه بستگی دارد. ارتفاع پروژه و محل پروژه در این شرایط، قیمت گذاری نمای کامپوزیت بدون در نظر گرفتن موارد فوق نمی تواند دقیق باشد.

نمای کامپوزیت یکی از بهترین، سبک ترین و اقتصادی ترین نمای ساختمان است که همیشه در کشورهای توسعه یافته مورد استفاده قرار می گیرد. البته، در کشور ما، به دلیل اجرای پروژه های بی کیفیت، محبوبیت آن کاهش یافته است، اما هنوز هم یکی از محبوب ترین نما ها است.

برای اطلاع از قیمت و مشاوره های دقیق به خریدار ضایعات در غرب تهران و همچنین خریدار ضایعات در شرق تهران مراجعه کنید یا تماس بگیرید.

انواع ورق های کتمپوزیتی با مزایای آن

ضایعات ورق کامپوزیت

از نظر خریدار ضایعات کامپوزیت ورق کامپوزیت هم مانند همه ی مواد روزی خراب می شود و دیگر قابل استفاده نمی باشد. این خرابی ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد. اما این بدین معنی نیست که بعد از خرابی آن را دور بی اندازید. همون طور که خودتان می دانید قیمت ورق کامپوزیت بسیار زیاد می باشد. وقتی خراب شود و شما نیاز به ورق کامپوزیت داشته باشید ضرر زیادی گریبان گیرتان شده اما یک روش وجود دارد که خیلی راحت می توانید از این ضرر خلاص شوید.

در شهر های مختلف ایران مراکز زیادی به نام مراکز بازیافت وجود دارند که انواع ضایعات از جمله ضایعات ورق کامپوزیت را با بالاترین قیمت خریداری و به مراکز بازیافت می فروشند.

شما می توانید به فروش ضایعات ورق کامپوزیت به این مراکز پول زیادی دریافت کنید و با این پول ورق کامپوزیت جدید خریداری کنید. مرکز ما بهترین مرکز خرید و فروش انواع ضایعات ورق کامپوزیت می باشد. اگر دارای ضایعات ورق کامپوزیت هستید و قصد فروش آن ها را دارید همین حالا با ما تماس بگیرید. ما ضایعات ورق کامپوزیت را با بالاترین قیمت از شما خواهیم خرید.

همچنین اگر به دنبال کارخانه خرید ضایعات آهن هستید دیگر خیالتان جمع به سایت ما سر بزنید و در این راستا بیشتر بخوانید.

3.4/5 - (5 امتیاز)

  ترک یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند*

  تماس بگیرید (کلیک کنید)