خریدار ضایعات سرب

بهترین خریدار ضایعات سرب

خریدارضایعات سرب در مرحله‌ی اول افراد و گروه‌هایی هستند که به جمع آوری این مواد می‌پردازند و سپس این مواد پس از جمع آوری و تبدیل شدن به شمش خریداران جدیدی پیدا می‌کند. سرب یک فلز شیمیایی پرکاربرد و خطرناک است. که در جدول تناوبی نیز این عنصر وجود دارد و با نماد pb نشان داده می‌شود و دارای رنگ نقره‌ای متمایل به رنگ آبی است. از نظر کاربرد هم در اکثر صنایع سرب مورد استفاده قرار گرفته است و کاربرد فراوانی دارد.  مثلا در تولید انواع باطری، از باطری ماشین گرفته تا باطری‌های کوچک قلمی که برای کنترل و ریموت خود استفاده می‌کنیم از سرب استفاده شده یا وسایل آشپزخانه مانند ماهی تابه، قابلمه و حتی در تولید انواع کابل‌ها و وسایل ساختمانی سرب نقش زیادی دارد. فلز سرب در طبیعت تجدید ناپذیر بوده و حتی این فلز یک فلز سمی است از همین رو برای محیط زیست خطرناک است‌ پس باید سرب رها شده در طبیعت را بازیافت کنیم. با تنوع موادی که از سرب تولید می‌شوند و تجدید ناپذیری که دارد و همچنین بدلیل خطرناک بودن این ماده برای محیط زیست بازیافت کردن سرب یک امر مهم و اساسی به نظر می‌رسد زیرا با بازیافت این فلز تا 80 درصد از آلودگی محیط زیست و 30 درصد از مصرف آب می‌کاهیم و حتی باعث کاهش مصرف انرژی و کاهش تخریب منابع طبیعی نیز می‌شود. بازیافت فلزسرب در سه مرحله به انجام می‌رسد. که در مرحله اول جمع آوری و آماده کردن سرب‌ها انجام می‌شود. مرحله دوم افراد متخصص با استفاده از کوره‌های اتش سرب را ذوب می‌کنند و مرحله سوم و نهایی سرب ذوب شده خالص را به صورت شمش در آورده و آماده مصرف دوباره و تولید محصول جدید می‌نمایند. افراد و گروه‌های زیادی براي جمع آوری ضایعات‌ سرب از مکان‌های مختلف و بازیافت فلز سرب و برگرداندن این ماده به چرخه صنعت در حال کار و فعالیت هستند. این گروه‌ها با جمع آوری فلز سرب در هر محلی کمک زیادی به محیط زیست می‌کنند و باعث می‌شوند که محیط زیست تمیز و سالمی داشته باشیم. بازیافت فلز سرب دارای مراحل‌های متنوع و پیچیده‌ای است که با انجام این مراحل‌ها در اخر سرب خالص و شمش فلز سرب تولید می‌شود که برای استفاده دوباره و تولید محصولات جدید به کار می‌رود. شرکت‌ها و‌ کارخانجات زیادی به این جمع آوری و بازیافت فلز سرب برای تامین مواد اولیه‌ی خود احتیاج دارند. در این متن ما به موضوعاتی چون خریدار ضایعات سرب و خرید سرب ضایعاتی ، خرید ضایعات سرب ، فلز سرب برای بازیافت میپردازیم.
خریدار ضایعات در تهران

بهترین خریدار ضایعات سرب در تهران

خریدار ضایعات سرب:

بنا بر خواست سازمان حفاظت از محیط زیست و پشتیبانی این سازمان از جمع آوری و خرید انواع فلز سرب‌ کمک بسیار بزرگی به پاکیزگی و سالم ماندن محیط زیست شده است چون با جمع آوری این ماده سمی ( سرب ) محیط زیست از آلوده‌گی با این مواد حفظ می‌شود و زیستگاه زندگی ما و سایر جانداران در این کره خاکی کمتر به خطر خواهد افتاد. وجود سرب در محیط زیست به راحتی و آسانی تجزبه نمی‌شود و بعلاوه سمی و خطرناک نیز است و سازمان حفاظت از محیط زیست در جمع آوری فلز سرب تاکید فراوان دارد. خریدار ضایعات سرب در مرحله‌ی دوم که بیشتر کارخانه داران و یا صاحبان مشاغل هستند با دانش فراوان در زمینه ضایعات فلز سرب هر نوع سربی را خریداری و گردآوری می‌کنند و سرب‌ها را بر اساس سرب جدید و قدیم جداسازی و مرتب می‌کنند. خریدار ضایعات سرب با جمع آوری سرب‌ها در یک مکان علاوه بر پاکسازی محیط زیست سبب اشتغال زایی نیز می‌شود. این گروه‌ها فلز سرب‌ را براساس کیلویی با قیمت روز خریداری می‌کنند و به عنوان مواد اولیه برای تولید محصولات جدید بکار میبرند.
بهترین خریدار ضایعات

خریدار سرب ضایعاتی:

خریدار سرب ضایعاتی با رفتن به محلی که ضایعات فلز سرب در آنجا توسط افراد و گروه‌های مختلف گردآوری و جمع آوری شده این مواد را با قیمت روز و بر اساس کیلو خریداری می‌کند. سپس با شکستن، خرد کردن و اوراق کردن سرب‌ها، سرب‌ها را برای مراحل بازیافت آماده می‌کند. سرب‌ها را در مرحله اول فشرده کرده و‌ اوراق می‌کنند. مرحله دوم ذوب کردن توسط کوره آتش زا است. مرحله سوم و‌ نهایی سرب‌های بازیافتی تبدیل به شمش خالص سرب می‌شوند و دوباره برای تولید محصولاتی چون باطری و ظروف آشپزخانه یا لوازم صنعتی روانه کارخانجات مختلف یا کارگاه‌های کوچکتر شوند. سرب‌ها هنگامیکه در چرخه بازیافت قرار می‌گیرند بسیار موارد استفاده مختلفی دارند. این تنوع محصولات تولید شده با فلز سرب بسیار گسترده است زیرا بجز مواردی که به آن اشاره شد به محصولات دیگری مانند کابل برق، بدنه خودرو، باطری خودرو، مصالح نظامی و‌ غیره نیز قابلیت تبدیل شدن دارد پس بازیافت آن از نظر اقتصادی بسیار مقرون بصرفه است. فلز سرب را براساس جنس نرم و سخت یا فلز سرب قدیم و‌جدید تفکیک می‌کنند. بازیافت کردن این سرب‌ها نیز در کارخانجات مخصوص و جداگانه‌ای طی مراحل مختلف صورت می‌گیرد. در کشور به صورت‌ میانگین در طی هر ماه حدود 600 تن فلز سرب بازیافت می‌شود و با وجود این رقم بالا از بازیافت این فلز پر کاربرد، شرایطی فراهم شده که 90 درصد کمتر منابع طبیعی تخریب می‌شوند و  در نتیجه استخراج این فلز که کاری بسیار پرهزینه است نیز کمتر صورت می‌گیرد. بازیافت و برگشت دوباره‌ی این فلز به چرخه‌ی تولید، باعث رشد اقتصاد جامعه و افزایش اشتغال نیز می‌شود. بنابراین با مزیت‌هایی که به آنها اشاره شد سرب وارد مراحل بازیافت می‌شود و بعد بازیافت کامل دوباره فلز سرب آماده تولید محصولات مورد نیاز جامعه است.

خریدار ضایعات مس

بهترین خریدار ضایعات سرب در ایران

خرید ضایعات سرب:

خرید ضایعات سرب از خرید‌های کوچک و محلی تا خرید‌های بزرگتر مثل ماشین اوراقی همه و همه یک روند بسیار منسجم و پر فایده است. این خرید باید در محل گردآوری ضایعات سرب صورت بگیرد و سپس با پرداخت  وجه از طرف خریداران، فروشنده بار خود را برای بازیافت مجدد تحویل می‌دهد. این خرید ضایعات سرب ریز و‌کوچک موجود در محیط می‌باشد تا آنها را به محلی بزرگ تر انتقال دهند و سپس فلز سربی را که در سطح شهر جمع آوری و خرید شده با کوره های بزرگ و توسط افراد کاربلد ذوب و آماده بارگیری می‌کنند تا در مقصد نهایی یعنی کارخانه جات  و کارگاه‌های کوچک و بزرگ به عنوان مواد اولیه مورد استفاده قرار بگیرد. مردم عادی نمی‌دانند که با این ضایعات چکار کنند اما با فروختن به خریداران محلی ضایعات و برگشت این فلز به کارخانجات زیر نظر افراد با تجربه و متخصص با بازیافت درست و اصولی بار دیگر این ضایعات را به چرخه صنعت باز می‌گردانند و بجز صرفه اقتصادی مانع از آلودگی نیز می‌شوند. کارخانجات بازیافت سرب در ایران بزرگترین مصرف کنندگان این شمش‌های فلز سرب هستند اما حتی این مواد بازیافتی به کشور‌های خارج نیز صادر می‌شود و در عرصه‌ی صادرات نیز درآمد زایی ایجاد می‌کند.
خریدار ضایعات آهن

فروش ضایعات سرب:

امروزه محصولات و دستگاه‌های زیادی دارای قطعه‌ای از جنس سرب هستند یا از سرب ساخته می‌شوند. سرب کاربرد زیادی در صنعت و ساخت و تولید محصولات متنوع دارد. در واقع فروش ضایعات سرب به خریداران محلی برای بازیافت آن صرفه اقتصادی خوبی برای هر دو طرف معامله دارد چون این فلز یک ماده نسبتاً گرانبها محسوب می‌شود. با جمع‌آوری و فروش ضایعات سرب به نحوی محیط زیست خود را بیمه خواهیم کرد و حتی باعث کمک به اقتصاد جامعه نیز می‌شویم. با فروش ضایعات سرب باعث می‌شویم که از منابع طبیعی کمتر استفاده کنیم و طبیعت بکر را کمتر برای بدست آوردن سرب تخریب کنیم. امروزه با آگاهی از این مطلب شرکت‌های بزرگی در حال بازیافت فلز سرب هستند. این شرکت‌ها با داشتن کادر با تجربه و‌ کار بلد مراحل بازیافت را به درستی انجام می‌دهند و چرخ صنعت را به حرکت در می‌آورند. سازمان حمایت از محیط زیست نیز برای بازیافت سرب به این شرکت‌ها کمک‌ها و حمایت‌های مالی و معنوی می‌رساند. یکی از مهم ترین محصولات تولیدی از  سرب، باتری خودرو است که این محصول باید حتماً به چرخه بازیافت دوباره باز گردد و اصلا دفع یا وارد محیط نشود زیرا بسیار  برای زیستگاه ما انسانها خطرناک و‌سمی است.

خریدار ضایعات کابل

خریدار ضایعات سرب در تهران

جمع بندی:

حفاظت از محیط زیست یک امر اساسی و‌حائز اهمیت برای همه ماست چون ما با سالم نگه داشتن محیط زیست زندگی، خود را نیز سالم نگه می‌داریم. فلز سرب یک نوع فلز سمی و خطرناک برای محیط زیست به شمار می‌رود. سرب در تولید محصولات متنوع و زیادی مانند بدنه ماشین، باطری ماشین، ظروف آشپزخانه، کابل برق، مصالح ساختمانی و وسایل نظامی و غیره بکار گرفته می‌شود. با جمع آوری این سرب‌ها و فروختن به خریدار ضایعات سرب  می‌توانیم تمام سرب‌های به درد نخور و دور ریختنی را به خریدار با قیمت مناسب بفرشیم‌ که همه به محیط زیست کمک ‌بزرگی کرده‌ایم و هم از طرف دیگر کمک می‌کنیم که با بازیافت فلز سرب تا 90 درصد استفاده از منابع طبیعی را کاهش دهیم. با بازیافت فلز سرب همچنین تا 80 درصد آلودگی هوا را کاهش می‌دهیم و حتی باعث کاهش مصرف انرژی و کاهش مصرف آب نیز می‌شویم. در این چرخه خریدار ضایعات سرب محلی سرب‌های جمع آوری شده را به خریدار سرب ضایعاتی به صورت عمده می‌فروشد. پس سرب‌ها کم کم اوراق شده و آماده بازیافت می‌شوند. با بازیافت این سرب‌ها می‌توان محصولات جدید را تولید و روانه بازار کار و اقتصاد کنیم و در رشد و تعالی جامعه نقشی داشته باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)
تماس بگیرید (کلیک کنید)